Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Лийдс отказа Тотнъм от мечтите за четвъртото място (видео)

Лийдс надигра с 3:1 Тотнъм на "Елънд Роуд" в двубой от 35-ия кръг на Премиър лийг и по този начин до голяма степен сложи край на надеждите на "шпорите", че ще могат да се преборят за четвъртото място. Стюарт Далас (13'), Патрик Бамфорд (42') и Родриго (84') се разписаха за домакините, а Юго Лорис направи няколко чудесни спасявания, с които спаси лондончани от срамен резултат. Хюн-Мин Сон (25') се разписа за отбора на Тотнъм, който се представи много слабо в защитата. Хари Кейн пък нямаше никакъв късмет, след като два негови гола бяха отменени, а един път и гредата му попречи да се разпише.

Временният мениджър на Тотнъм Райън Мейсън заложи на същия състав, който преди седмица разби с 4:0 Шефилд Юнайтед. Това означаваше, че Хюн-Мин Сон, Деле Али, Гарет Бейл и Хари Кейн отново започнаха заедно в офанзивната схема на "шпорите". Ерик Дайър записа своя мач №200 в Премиър лийг.

Лийдс бе без контузения си капитан Лиъм Купър. Калвин Филипс и Рафиня се завърнаха в групата след контузии, но останаха на пейката за началото. Марсело Биелса също не бе направил промени в стартовия си състав.

Лийдс изигра доста силно първо полувреме и заслужено се оттегли на почивка с аванс в резултата. Стюарт Далас отри още в 13-тата минута, след като направи добавка след блестящо спасяване на Юго Лорис, предотвратил автогол на Регилон.

Тотнъм обаче реагира бързо и в 25-ата минута Сон изравни след много добра асистенция на Деле Али, който успя да го изведе в чиста позиция, провирайки топката между няколко противникови играчи. В 31-вата минута Али изведе по чудесен начин и Кейн, който копна топката над Мелие. Попадението обаче бе отменено заради много тънка засада на английския национал.

Лийдс продължи да играе по-агресивно и да създава повече ситуации. В 42-рата минута Патрик Бамфорд отново изведе домакините напред, след като засече отблизо центриране на Алиоски.

В началото на второто полувреме втори гол на Кейн бе отменен заради засада, а малко след това удар на Сон се оплете в мрежата, но от външната страна.

Тотнъм продължи да търси изравняването през втората част, но удар на Хари Кейн срещна гредата, а Мелие се намери блестящо, спасявайки опасен удар на Ламела. Така се стигна до 84-тата минута, когато Лийдс наказа "шпорите" за пропуснатите възможности с чудесна контраатака. Рафиня проби добре отляво, след което намери Родриго, който сложи точка на спора. Попадението мина проверката на ВАР за засада, но в крайна сметка бе зачетено.

Така Тотнъм допусна първа загуба в първенството при Райън Мейсън и до голяма степен се прости с шансовете си да остане в битката за четвъртото място. "Шпорите" в момента са на пет точки от четвъртото място, но и с мач повече от Челси и Уест Хам и два повече от Ливърпул.