След срещата на БФС с професионалните клубове

Страхил Попов с асистенция за Хатайспор, Галатасарай повали Бешикташ (видео)

Страхил Попов изигра много силен мач за Хатайспор, а отборът му победи с 1:0 Денизлиспор и продължава да се задържа на престижното пето място в турското първенство. Десният бек асистира за единствения гол в мача, дело на Аарон Бупендза 68-ата минута.

Попов имаше няколко отлични центрирания още преди почивката, но неговите съотборници не се възползваха. Бупендза пък уцели гредата и пропусна да даде преднина на домакините, които искаха да се реваншират за загубата с 0:7 от Бешикташ преди седмица.

В 35-ата минута Денизлиспор получи дузпа, но Уго Родайега не успя да преодолее стража на Хатайспор Мунир. През второто полувреме натискът на домакините продължи. В 68-ата минута Попов центрира и Бупендза се разписа с глава. Това беше 22-и гол през сезона за габонеца, който със сигурност няма да остане в Хатайспор.

В последните два ръга отборът на Страхил Попов ще гостува на Йени Малатияспор и ще посрещне Газиантеп. След днешното поражение Денизлиспор официално изпадна.

В голямото дерби снощи Галатасарай се наложи с 3:1 над лидера Бешикташ и завърза интригата около титлата. Отборът на Фатих Терим се доближи на 3 точки от "черните орли", а шансове да стане шампион има и Фенербахче, който е само на 2 точки от върха.

Райън Бабел откри за Галатасарай в 11-ата минута след хубаво подаване на Жедсон Фернандеш. В 42-ата Рашид Гезал изравни от дузпа, но в края на полувремето беше отсъден наказателен удар и в полза на Галатасарай. Зад топката застана Радамел Фалкао, който не остави шансове на вратаря Ерсин Дестаноглу.

Победата на домакините оформи Арда Туран. Бившият халф на Атлетико Мадрид и Барселона се разписа в 77-ата минута след асистенция на Емре Калънч. Това е четвърти пореден успех за Галатасарай, който все още се намира на трето място в класирането.

Вторият Фенербахче пък съхрани шансовете си да стане шампион с драматична победа като гост на Анкарагюджю. "Фенерите" спечелиха в столицата с 2:1, а победното попадние беше дело на Енер Валенсия в петата минута на добавеното време.