Богданович вкара рекордните в кариерата си 48 точки за победата на Юта срещу Денвър (видео) 🏀

Хърватинът Боян Богданович вкара рекордните в кариерата си 48 точки за победата на Юта Джаз със 127:120 срещу Денвър Нъгетс. Богданович реализира 8 тройки от 11 опита, бе безпогрешен от наказателната линия и вкара общо 16 коша от 23 стрелби от игра, за да изведе "джазмените" до 49-ата им победа през сезона, с която те оглавяват класирането в Западната конференция.

Въпреки отсъствието на Майк Конли и Донован Мичъл, домакините нямаха проблем да стопят пасив от 11 точки. Силно за Юта се включи и резервата Джордан Кларксън, който вкара 21 точки. За тима на Денвър най-резултатен бе Майкъл Портър-младши с 31 точки, а Никола Йокич завърши с 24 точки, 13 асистенции и 9 борби.

Победа записа и другият претендент за първото място на Запад Финикс Сънс. У дома "слънцата" се справиха със 128:105 с Ню Йорк Никс. Финикс изоставаше с 11 точки малко преди почивката, но през второто полувреме бе с класи над съперника си и успя да достигне до успеха с внушителните 23 точки разлика. Центърът Диандре Ейтън бе най-резултатен за Финикс с 26 точки, като овладя и 15 борби. Джей Краудър вкара 18 точки за победителите, а ветеранът Крис Пол се отчете със 17 точки и 11 асистенции. За Никс с 24 точки завърши Джулиъс Рандъл, а още 23 прибави Ар Джей Барет.