Портланд взе предимство пред Лейкърс и насочи шампионите към плей-ин турнир (видео) 🏀

Отборът на Портланд Трейл Блейзърс взе ключова победа над Лос Анджелис Лейкърс със 106:101 в битката за шестото място в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация. Портланд стигна до успеха сравнително лесно и най-вече благодарение на усилията на звездата си Деймиан Лилард, който реализира 38 точки. "Пионерите" изоставаха в резултата само за един кратък период от време в началото на второто полувреме, а през голама част от останалото време имаха близък до двуцифрения аванс. Си Джек МакКълъм добави още 21 точки за Портланд, а с 19 завърши Норман Пауъл. За шампионите от Лейкърс, които играха без контузения си лидер ЛеБрон Джеймс, 36 точки вкара Антъни Дейвис, а 18 прибави Алекс Карузо.

В класирането на Запад Портланд е шести с 38 победи и 29 загуби, докато балансът на "езерняците" е 37-30 при оставащи още само пет мача до края на редовния сезон. Ако Лейкърс остане на седмото място, тимът ще трябва да играе в плей-ин турнира за участие в плейофите.