Арда подчини Берое, Тонислав Йорданов герой под Аязмото (видео)

Арда (Кърджали) спечели с 2:0 гостуването си на Берое в Стара Загора. Тонислав Йорданов откри резултата в 39-ата минута с глава след хубав пас на Деян Лозев. В 76-ата минута бившият нападател на ЦСКА-София, който се намира в отлична форма, удвои с точен удар от дузпа. Като цяло футболистите на Николай Киров стояха по-добре на терена от "зелено-белите" и заслужиха трите точки.

В седмата минута Милен Желев от гостите пропусна първата опасност пред една от двете врати. Десният халф-бек на Арда беше изведен на скорост, поведе си с глава и шутира, но топката профуча покрай целта. След пет минути Румен Руменов се откъсна зад отбраната на Берое, влезе в наказателното поле, но стреля слабо в ръцете на Душан Перниш. Повторението показа, че играчът на Арда е бил в засада при подаването към него, но така или иначе попадение в тази ситуация не падна.

Последва затишите, за да дойде удар с глава на Тонислав Йорданов, който се спря в мрежата. В 39-ата минута нападателят на "сините" засече прецизно центриране отдясно на Деян Лозев и не остави никакви шансове на Перниш - 1:0 за Арда! Веднага след това заралии пропуснаха да изравнят - първо изстрел на домакините се отби в тялото на Алекс Петков, а малко по-късно Иван Караджов отби опасен шут към неговата врата.

В началото на второто полувреме Берое показа раздвижване, но хората на Николай Киров се справиха. В 60-ата минута голмайсторът Мартин Камбуров спря на гърди отдясно и нанесе изстрел, който обаче се спря във външната страна на мрежата.

В 72-ата минута Тонислав Йорданов се размина с втори гол с глава - отново след центриране отдясно и отново след силен изстрел. Този обаче топката премина над мишената.

В 76-ата минута Мартин Костадинов от гостуващия състав беше препънат в наказателното поле на Берое и реферът Георги Кабаков посочи бялата точка. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който не даде шанс на Перниш, пращайки го в другия ъгъл - 2:0 за Арда! До края срещата под Аязмото се доиграваше и не се стигна до нови голове. Така гостите от Кърджали се поздравиха с трите точки от този мач.

БЕРОЕ 0:2 АРДА

0:1 Тонислав Йорданов (39)
0:2 Тонислав Йорданов (76 - дузпа)

БЕРОЕ: 12. Перниш, 5. Мезаг, 6. Цветков, 9. Камбуров, 10. Макоута, 18. Хасани, 19. Василев, 21. Лебон, 25. Ангелов, 73. Минчев, 94. Стефанов

АРДА: 12. Караджов, 4. Стоев, 8. Желев, 11. Георгиев, 17. Коконов, 19. Руменов, 20. Лозев, 24. Петков, 33. Тилев, 80. Котев, 98. Йорданов