Резерва донесе много важен успех за Монтана (видео)

Отборите на Монтана и Етър завършиха при резултат 1:0 в сблъсък от 28-ия кръг на efbet Лига. В герой за домакините се превърна Росен Кръстев, който заби единственото попадение на стадион "Огоста". Това бе и първи гол за младия нападател в елита на българския футбол.

Футболистите на Атанас Атанасов изпревариха Етър във временното класиране, като имат актив от 24 точки. "Виолетовите" пък събраха 22 пункта.

Първата по-интересна ситуация дойде чак в 14-ата минута, когато Божидар Кацаров се извиси над всички при корнер за гостите и стреля с глава, но не успя да затрудни Благой Макенджиев.

В 27-та минута Николай Минков стреля, но Христо Иванов улови без проблеми. Секунди по-късно и Стефан Каменов опита да изненада капитана на "болярите", но кълбото профуча встрани от целта.

В 39-ата минута Симеон Мечев отправи удар, а топката се отби в ръката на Александър Башлиев. Реферът Георги Димитров не видя това и остави играта да продължи, след като няма наличие на VAR през този сезон за отборите от долната осмица.

Малко по-късно Тони Тасев демонстрира своята скорост. Той се откъсна от защитата на Етър и шутира, но Христо Иванов отново се намеси на ниво.

В 64-ата минута домакините откриха резултата. В автор на попадението се превърна резервата Росен Кръстев, който се появи в игра само минута по-рано. Младият нападател вкара своя първи гол в елита с глава от близка дистанция, след като Тони Тасев центрира от корнер.

В 83-ата минута Преслав Боруков имаше добър шанс да изравни резултата. Нападателят обаче стреля над вратата от много изгодна позиция.

До края на срещата не се случи нищо интересно и напълно заслужено футболистите на Атанас Атанасов стигнаха до важните три точки.

МОНТАНА - ЕТЪР 1:0

1:0 Росен Кръстев (64)

Стартови състави:

Монтана: 30. Макенджиев, 25. Башлиев, 3. Михов, 24. Кики, 33. Цонков, 6. Ангелов, 22. Каменов, 10. Айтов, 23. Георгиев, 8. Тасев, 11. Минков Ст.треньор: Атанас Атанасов

Етър: 1. Х. Иванов, 44. Кацаров, 84. Илиев, 17. Натаниел, 70. Станев, 26. М. Иванов, 6. Крачунов, 99. Боруков, 16. Мечев, 23. Хубчев
Ст. треньор: Александър Томаш