ЛеБрон Джеймс пропуска следващите два мача на Лейкърс

ЛеБрон Джеймс ще пропусне следващите два мача на Лос Анджелис заради проблема в десния глезен, който го мъчи вече няколко седмици.

Джеймс, който през този сезон има по 25 точки, 7,9 борби и 7,8 асистенции средно на мач, няма да играе в срещите с Лос Анджелис Клипърс в нощта на четвъртък срещу петък и с Портланд Трейл Блейзърс в нощта на петък срещу събота.

Лидерът на "езерняците" участва в два мача през миналата седмица - при загубите от Сакраменто и Торонто, но напусна втория от тях близо шест минути преди края му заради проблемите в крака. Преди това той не игра шест седмици заради контузията и не успя да вземе участие и при победата с 93:89 над Денвър Нъгетс в понеделник.

По-малко от две седмици преди края на редовния сезон в Националната баскетболна асоциация Лос Анджелис Лейкърс продължава да води люта битка с Далас Маверикс и Портланд за петото, шестото и седмото място в Западната конференция на НБА.