Адетокумбо поведе Милуоки към втора поредна победа над Бруклин

Гръцкият национал Янис Адетокумбо вкара 36 точки и овладя 12 борби за победата на Милуоки Бъкс със 124:118 над Бруклин Нетс. Това бе втори пореден успех на "елените" над този съперник в рамките на 48 часа.

Домакините водеха в резултата през по-голямата част от мача, но в началото на заключителната четвърт се оказаха изоставащи с 6 точки. Воден от Адетокумбо, Джру Холидей и Крис Мидълтън, които добавиха по 23 точки, тимът на Милуоки бързо успя да осъществи обрат и да поведе със 115:104, което предреши изхода на срещата.

За Нетс Кайри Ървинг бе най-резултатен с 38 точки, а 32 прибави Кевин Дюрант, който изпревари легендата Чарлз Баркли на 26-ото място по отбелязани точки във вечната класация на Националната баскетболна асоциация.

Двете последователни победи запазват шансовете на Милуоки да изпревари Бруклин на второто място в крайното класиране на Източната конференция. За момента "мрежите" са втори с 43 победи и 23 загуби, докато показателите на третия Милуоки са 41 победи и 24 поражения. За двата тима до края на кампанията остават съответно 6 и 7 мача.