Тимът на Роко Перота се завърна в Серия "А"

След двугодишна пауза Емполи се завърна в Серия “А”. Тосканците разбиха с 4:0 Козенца в мач от 36-ия кръг на Серия “Б”. На стадион “Карло Кастелани” играчите на Алесио Диониси демонстрираха, че са най-добрият тим през този сезон и напълно заслужено спечелиха промоция два кръга преди края.

Голмайсторът Леонардо Манкусо даде аванс на “сините” от дузпа в 31-ата минута със своето 20-то попадение. Нападателят Ла Мантила подсигури успеха с два гола в 39-ата и 61-ата минута, а крайният резултат 4:0 бе оформен от Бейрами в 64-ата минута. Така отборът, където кондиционен треньор е бившият такъв на ЦСКА, Левски и България Роко Перота, събра 70 точки. "Сините" извоюваха този актив след 18 победи, 16 равенства и едва две загуби, а преднината им от седем точки пред Салернитана им гарантира златните медали.

Съставът от Салерно спечели с 2:1 гостуването си на Порденоне след дузпа в 96-ата минута, което остави тима на втора позиция с 63 точки. Резервата Тутино бе точен от бялата точка, а преди това Гонго бе дал аванс на Салернитата в 6-ата минута, докато Мисурака бе изравнил за домакините.

Монца на Марио Балотели и Кевин-Принс Боатенг надви с 1:0 Лече и се изкачи на трето място с актив от 61 точки. Попадението отбеляза Барберис в 41-ата минута. Двата тима са с еднакъв брой точки, но победата дава предимство в преките двубои на тима, воден от Кристиян Броки. По този начин битката за втората директна промоция е жестока 180 минути преди края на сезона. Както е известно, Кротоне и Парма вече изпаднаха в Серия "Б".

Шестият Читадела победи с 1:0 Ентела и приближи на точка Венеция, след равенството 2:2 на венецианците с Пиза. Бреша се изкачи на осмо място и влезе в зона плейоф, след като надви с 3:0 Виченца, изпреварвайки СПАЛ, който отстъпи с 0:1 от Фрозиноне. Седмият Киево завърши 1:1 с Кремонезе и подобно на Бреша и СПАЛ има 50 точки. Реджина завърши 2:2 с Асколи и остана с 49 точки, но има шансове да влезе в плейофите в оставащите два кръга.

Към изпадналия Виртус Ентела все още не е ясно кои тимове ще се присъединят, след като Пескара надви с 1:0 Реджана и вече има 32 точки, докато днешният им съперник остана с 34. Коценца има 35, а Асколи е с 41 точки.