Пет минути не стигнаха на Локомотив (Сф) в Пазарджик

Локомотив (София) загуби две точки в дербито на 30-ия кръг от Втора лига. "Червено-черните" завъртяха равенство като гости на Хебър (Пазарджик), като двубоят на стадион "Георги Бенковски" завърши 1:1. Светослав Диков откри резултата в 14-ата минута, а Тодор Чаворски от домакините изравни в 85-ата минута.

Първите минуто от мача бяха за домакините, но техният натиск се оказа безплоден. В 14-ата минута гостите от София излязоха напред в резултата. Голмайсторът Светослав Диков засече подаване в наказателното поле на Хебър, след като беше изпуснат от бранител в зелено - 1:0 за Локомотив! След три минути "червено-черните" достигнаха до втори гол чрез Александър Александров, но имаше вдигнат флаг за засада е резултатът се запази.

В 25-ата минута Хебър докосна изравняването, но вратарят Цветомир Витков отби шут след разбъркване в наказателното поле. Последва нов изстрел, който обаче се спря в горната греда на вратата на "железничарите". Малко след това Цветелин Тонев от "зелените" се оказа на добра позиция в близост до рамката на Витков, но намери топката с коляно и я прати над целта.

В 34-ата минута с пропуск се отчете и Октай Хамдиев, който нанесе неточен удар от шест-седем метра пред голлинията на Локомотив. В последната минута на първото полувреме Витков отново показа класа, спасявайки изстрел от фаул на Тодор Чаворски.

Втората част започна с пробив на Ферари и удар по диагонала, но топката мина покрай вратата на Александър Любенов. Футболът след антракта обаче беше различен, като положенията пред двамата вратари намаляха значително. Резервата в състава на Иван Колев - Николай Цветков, пробва мерника си в средата на полувремето, но не сполучи. После пък червен картон получи физиотерапевтът на Хебър, след като цялата скамейка на домакините скочи заради отсъдена задаса в полето на Локомотив.

В 85-ата минута дойде моментът на домакините. Чаворски засече с глава центриране от фаул и резултатът беше изравнен - 1:1. Така столичният Локомотив загуби две точки и все още не е сигурен участник в efbet Лига.

Хебър 1:1 Локомотив (Сф)

0:1 Светослав Диков (14)
1:1 Тодор Чаворски (85)

Стартовите състави:

Хебър: Любенов, Дичев, Ташолов, Тонев, Гочев, Каракашев, Илиев, Чаворски, Търтов, Хамдиев, Ж. Петков.

Локомотив: Витков, Ферари, М. Петков, Орачев, Иванов, Семерджиев, Николов, Милошев, Матеус, Диков, Александров.