Ботев (Враца) с много важна крачка към своето спасение (видео)

Oтборите на Ботев (Враца) и Етър завършиха при резултат 2:0 в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. В герой за домакините се превърна резервата Дориан Бабунски, който вкара първото попадение в 78-ата минута, а в последните секунди на срещата атакуващият футболист асистира на Чавдар Ивайлов, който оформи крайния резултат на стадион "Христо Ботев" във Враца.

Успехът прати играчите на Веселин Великов на първото място в плейофа за оставане, като тимът събра 25 точки. Етър остава на трета позиция с 22 пункта.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. Милчо Ангелов изведе Ловре Кнежевич, който остана сам срещу Красимир Костов, но стражът успя да блокира удара на футболиста на Етър.

В 23-ата минута отново Кнежевич пробва да изненада стража на врачани, но опитът му попадна право в ръцете му.

Минута преди края на първата част Милчо Ангелов намери Ловре Кнежевич, който стреля, но бранител на "зелените" успя да парира шута.

В 49-ата минута Ловре Кнежевич получи директен червен картон. Хърватинът избута Костадин Ничев, който падна на земята, а главният съдия Волен Чинков го изгони.

В 56-ата минута резервата Дориан Бабунски намери добре в наказателното поле Чавдар Ивайлов, който шутира силно по земя, но Христо Иванов с фантастична намеса запази мрежата си суха. Секунди по-късно Даниел Генов завъртя кълбото майсторски от ъглов удар, но топката се отби в гредата.

В 73-ата минута Петър Атанасов проби отляво, след което шутира, но право в ръцете на Христо Иванов.

В 78-ата минута Костадин Ничев отправи перфектно центриране в наказателното поле, където Дориан Бабунски с глава матира стража на гостите от Велико Търново.

В 92-ата минута домакините направиха бърза контраатака. Дориан Бабунски напредна с топката и подаде към Чавдар Ивайлов, който от близка дистанция оформи крайния резултат на стадион "Христо Ботев".

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЕТЪР 2:0

1:0 Дориан Бабунски (78)
2:0 Чавдар Ивайлов (92)

Стартови състави:

Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 77. Мартин Николов, 5. Костадин Ничев, 24. Аласан Н'Диайе, 23. Христо Златински, 28. Самир Аясс, 10. Петър Атанасов, 94. Юлиян Ненов, 9. Даниел Генов
Ст. треньор: Веселин Великов

Етър: 1. Христо Иванов, 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров, 10. Гаетан Мезу, 84. Здравко Илиев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 16. Симеон Мечев, 23. Христофор Хубчев
Ст. треньор: Александър Томаш

СЪДИЯ: Волен Чинков