Бейл се развилня за разгром срещу Шефилд Юнайтед (видео)

Тотнъм записа очаквана победа с 4:0 над аутсайдера Шефилд Юнайтед в срещата помежду им от 34-ия кръг на Премиър лийг. Героят на вечерта бе Гарет Бейл, който реализира първите три попадения за своя тим в 36-ата, 61-ата и 69-ата минута на двубоя. Четвъртият гол пък бе на сметката на Хюн-Мин Сон в 77-ата минута. С този успех "Шпорите" прибавиха ценни три точки и остават в борбата за топ 4.

Тотнъм доминираше още от самото начало и в 17-ата минута имаше чудесен шанс за откриване на резултата, след като Хюн-Мин Сон отправи страхотен шут по земя, но и Аарън Рамсдейл отговори с прекрасно спасяване.

Натискът на лондончани обаче даде резултат в 36-ата минута, когато Серж Орие с великолепен прехвърлящ пас изведе Гарет Бейл зад защитата, а уелсецът с едно докосване елиминира вратаря и вкара за 1:0.

В добавеното време на първата част Деле Али отправи точен изстрел, който обаче не затрудни вратаря.

Втората част продължи с натиск на домакините и в 51-ата минута Сон прати топката във вратата, но бе в засада и попадението не бе зачетено.

Десет минути по-късно резултатът все пак бе удвоен. Сон напредна по десния фланг, елиминирайки последователно трима играчи на съперника, след което изведе Бейл зад защитата, а той хладнокръвно реализира за 2:0.

В 65-ата минута Шефилд стигна до най-добрата си възможност в мача. Тогава след центриране отдясно Джон Флек пропусна за Оливър Норууд, който шутира от движение, но в ръцете на вратаря.

В 69-ата минута обаче резултатът стана класически. Отново Орие комбинира с Бейл пред наказателното поле, а уелсцът с плътен шут по земя оформи своя хеттрик - първи за него от 2016 година насам.

В 77-ата минута и Сон записа името си сред голмайсторите. Той получи топката пред наказателното поле, финтира защитник и с хубав диагонален удар не остави шансове на вратаря за 4:0.

С този успех Тотнъм събра актив от 56 точки и излезе на 5-ото място в класирането, като е на 5 точки зад четвъртия Челси. Шефилд Юнайтед пък остава на дъното със 17 точки и на практика без шансове за спасение в оставащите 4 кръга.