Йокич продължава да преподава в НБА

Отборът на Денвър Нъгетс победи като гост Лос Анджелис Клипърс със 110:104. За Денвър това бе пета поредна победа и девета в последните десет мача, като с нея отборът задмина Клипърс на третото място в Западната конференция.

Сърбинът Никола Йокич отново бе с главна заслуга за победата на Нъгетс, като записа 30 точки, 14 борби и 7 асистенции на сметката си. Майкъл Портър-младши добави още 25 точки, а с 16 завърши Пи Джей Дозиър.

За Клипърс Пол Джордж се отличи с 20 точки, а по 16 прибавиха Кауай Ленард и ДеМаркъс Казънс.

Индиана Пейсърс победи Оклахома Сити Тъндър като гост със 152:95 в един от най-неравностойните мачове в цялата история на Националната баскетболна асоциация. "Пешеходците" спечелиха срещата с 57 точки разлика, като така записаха втория най-убедителен успех в клубната си история и нанесоха на Оклахома най-голямата домакинска загуба в аналите на НБА.

4:12 минути преди края на срещата Индиана водеше с 67 точки, но така и не успя да счупи рекорда за най-голяма победа, който остава дело на тима на Кливланд, който през 1991 година побеждава Маями с 68 точки разлика. Играчите на Индиана водеха с 82:46 на полувремето и със 126:70 след края на третата четвърт, а вкараните от тях 152 точки са клубен рекорд.

Литовецът Домантас Сабонис завърши срещата с 26 точки, 19 борби и 14 асистенции, като имаше "трипъл-дабъл" още през първото полувреме на мача, в което вкара 22 точки, хвана 11 борби и направи 11 асистенции. Крилото Дъг МакДермот прибави рекордните в кариерата си 31 точки, а Карис Лъвърт приключи срещата с 25 точки за Индиана.

За тима на Оклахома, който допусна 16-а загуба в последните си 17 мача, новобранецът Моузес Браун вкара 16 точки.