100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Кай Хавертц изведе Челси до успех срещу Фулъм (видео)

Кай Хавертц започна да демонстрира потенциала си след труден първи сезон в Англия. 21-годишният германец изигра вероятно най-силния си мач за Челси и отбеляза двата гола при успеха на "сините" над Фулъм с 2:0. Той откри резултата в десетата минута и се разписа отново в началото на второто полувреме.

Въпреки че имаше пет промени в състава от мача с Реал Мадрид през седмицата, отборът на Томас Тухел не допусна гол за 11-и път от 15 мача във Висшата лига под ръководството на германеца. След днешната победа Челси се доближи на две точки от третия Лестър.

Фулъм имаше някои възможности, но бе спрян от великолепни изяви на вратаря на домакините Едуард Менди. Отборът на Скот Паркър се доближи до изпадане, тъй като вече изостава на девет точки от Бърнли и Нюкасъл, които са първите тимове над зоната на изпадащите.

Борещият се за оцеляване тим започна агресивно и в четвъртата минута хубав удар на Робинсън бе отразен великолепно от Менди. Андерсен също пробва да затрудни вратаря на съперника от дистанция, но не намери целта. След тези две ситуации Челси пое контрола върху случващото се на терена. При първата ситуация, която създадоха "сините", Маунт опита да намери Вернер в наказателното поле, но германецът не стигна до топката.

В десетата минута блестяща изява на Мейсън Маунт позволи на тима на Тухел да поведе. Английският национал овладя великолепно топката и пусна перфектен пас на пътя на Хавертц, който откри резултата. Това бе седмият му гол от началото на сезона, а шест от тях са отбелязани на "Стамфорд Бридж".

Хавертц прати още веднъж топката в мрежата в 18-ата минута, но бе в положение на засада и попадението не бе признато. Сънародникът му Вернер пък опропасти добра ситуация, след като получи топката в наказателното поле.

Фулъм имаше своите шансове, но не успяваше да преодолее Менди. Вратарят на "сините" се спарви отлично след удар на Лукман в 23-ата минута. Той попречи на гостите да изравнят в самия край на първото полувреме. Тогава силен удар на Айна се отклони в Рийс Джеймс, но стражът отново бе на ниво.

След като видя, че с ударите му не се получава, Вернер пробва с извеждащи подавания към съотборниците си и се справяше доста по-добре. В 39-ата минута той прекрасно намери Зиеш на отлична позиция, но Ареола направи блестящо спасяване. Секунди по-късно Вернер имаше добър шанс за изстрел и насочи топката по диагонала, но в обсега на вратаря, който улови топката.

В началото на второто полувреме Челси поведе с два гола и си осигури солиден аванс. Германска комбинация доведе до второто попадение в срещата. Хавертц попаде на Вернер, който отлично го изведе и Кай завърши атаката. За Тимо това бе десета асистенция от началото на сезона.

Преднината позволи на тима на Тухел да играе още по-уверено и в 53-ата минута решителна намеса на Андерсен попречи на Вернер да стреля от добра позиция. "Сините" имаха предимство и доминираха, като търсеха нови пролуки в защитата на съперника. Пробив на Джеймс можеше да завърши с трети гол, но опитът да бъде намерен Вернер завърши с топката в ръцете на Ареола.

ЧЕЛСИ - ФУЛЪМ 2:0
1:0 - Хавертц (10)
2:0 - Хавертц (49)