РБ Лайпциг стигна финала за Купата на Германия

Отборът на РБ Лайпциг е първият финалист в турнира за Купата на Германия. Това стана факт след изстрадана победа с 2:1 след продължения над Вердер в Бремен.

Гостите от Лайпциг бяха по-добрият отбор на терена и владееха инициативата от началото до края. Те можеха да поведат резултата още в четвъртата минута, но стражът на Вердер Иржи Павленка отази удара на Александър Сьорлот. В самия край на полувремето домакините получиха дузпа, но тя беше отменена след консултация с ВАР.

Нагелсман в похода за трофей в РБ (Лайпциг) преди да отиде в Байерн: Нямаме нужда от допълнителна мотивация

След почивката гостите продължиха да атакуват активно вратата на Вердер. Кристофър Нкунку и Вили Орбан пропуснаха добри възможности и така равенството 0:0 се запази. В самото начало на първото продължение обаче Хий-Чан Хуан откри за РБ Лайпциг. 13 минути по-късно Леонардо Битенкурт изравни за Вердер.

Мачът вече вървеше към дузпи, когато Емил Форсберг донесе успеха на РБ Лайпциг. Вторият финалист ще бъде излъчен днес в двубоя между Борусия (Дортмунд) и Холщайн Кил.