Левски (Лом) разби осем от Трявна за 20 минути, но накрая спечели служебно

Лидерът в Северозападната Трета лига Левски (Лом) разби с 5:1 осем от Трявна за 20 минути, но накрая спечели с 8:0 служебно, след като срещата беше прекратена в средата на първата част. Двубоят от 29-ия кръг на първенството стартира с едва осем играчи на гостуващия състав, които издържаха по-малко от половин полувреме срещу 11 от домакините.

Мачът между първия и последния във временното класиране завърши в 20-ата минута, когато двама играчи на Трявна се контузиха. Така съдията Владимир Кирилов беше принуден да прекрати двубоя, тъй като гостите бяха с едва шест футболисти на терена. През това време Петко Петков бе реализирал хеттрик, а Николай Николов добави две попадения. Октай Азисов пък се разписа във вратата на Диян Вълков, което бе едва десето във вратата на тима от Лом през сезона.

Тимът от Лом води с актив от 75 точки, след като записа 23-и успех през този сезон. Вторият Вихър (Славяново) е на десет точки зад “сините” с актив от 65 точки. Трявна пък записа 25-та загуба в тази кампания и с актив от едва осем точки остана твърдо на последното 18-то място.