Черно море и Литекс не си вкараха в контрола

Черно море и Литекс завършиха 0:0 в контрола среща, играта в Търговище. В проверката треньорът Илиан Илиев използва доста юноши от школата на клуба, състезаващи се в Елитната група до 19 години. В спаринга не взеха участие Даниел Димов, Зе Гомеш, Родриго Енрике, Родриго Вилела, Велислав Василев, Денислав Ангелов и Стефан Велев. Последните двама са с контузии, а останалите са с болежки.

Първият удар по посока на една от двете врати отправи тимът на Литекс. В 5-ата минута след неразбирателство в отбраната играч на ловчанлии стреля, но над гредата. В 15-ата минута Файсел Касми шутира извън наказателното поле, но встрани от вратата. В 24-ата минута Исмаил Иса се озова на стрелкова позиция и отправи силен удар, но право в ръцете на вратаря Илия Шаламанов.

В следващата минута Леандро Андраде пусна скрит пас към Исмаил Иса, който напредна и се опита да изведе Илиан Илиев сам срещу вратаря, но подаването му бе една идея по-силно и халфът на “моряците” не успя да стигне топката.

В 36-ата минута след добра контраатака, преминала през няколко футболисти на Литекс, Илиан Капитанов не успя да намери добре подаване отляво и топката излезе в аут. Това бе най-добрата ситуация за тима от Ловеч до момента. В следващата атака Файсел Касми стреля от дъгата на наказателното поле, Шаламанов изби, топката стигна до Исмаил Иса, който я вкара на празна врата, но голът не беше зачетен заради засада. В 41-вата минута Мартин Дичев пусна прецизен пас към Исмаил Иса в наказателното поле и нападателя опита от движение да насочи топката в близкия ъгъл, но кълбото премина много близо до страничната греда.

В 50-ата минута след грешка в защитата на Черно море футболист на Литекс отне, пусна пас към Емил Ценов, който стреля, но Цветомир Панов с шпагат успя да блокира топката и да предотврати сигурен гол. В 71-вата минута Тома Ушагелов бе изведен сам срещу Иван Дюлгеров и стреля, но вратарят на Черно море показа хладнокръвие и спаси. В 77-ата минута Васил Панайотов стреля от пряксвободен удар, но ударът му не затрудни вратаря на Литекс.

Съставите:

Черно море: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев (60-Васил Панайотов), Емил Янчев (78-Росен Стефанов), Мирослав Енчев (60-Влатко Дробаров), Виктор Попов (46-Цветомир Панов), Мартин Дичев (78-Йордан Радев), Павел Георгиев (78-Радослав Златев), Леандро Андрад (60-Мартин Милушев), Илиан Илиев (71-Николай Златев), Файсел Касми (46-Пабло Гарсия), Исмаил Иса (78-Паоло Пасков)

Литекс: Илия Шаламанов, Мартин Сандов, Християн Петров, Александър Ангелов, Адриян Гиргинов, Йоан Баоренски, Олег Димитров, Емил Ценов, Илиян Капитанов, Добромир Бонев, Радослав Живков.