Марек превзе Гоце Делчев и гледа към Втора лига

Марек гледа все по-смело към Втора лига, след като вече има преднина от 4 точки пред основните си конкуренти Вихрен и Беласица. Дупничани днес победиха с 3:1 като гост Пирин (ГД) и затвърдиха лидерската си позиция в Югозападната Трета лига. Срещата започна по отличен начин за гостите, които поведоха в резултата още в 4-ата минута. Тогава Александър Близнаков отне топката отдясно по атаката на Марек и центрира към Васил Калоянов, който технично с глава я насочи в ъгъла на вратата за 0:1.

Дупничани продължиха с уверената си игра и в 22-ата минута Калоянов покачи на 0:2 с втория си гол в мача, след като получи топката в близост до противниковата мрежа. Бързо след началото на второто полувреме Пирин (ГД) върна едно попадение. В 51-ата минута директно от пряк свободен удар се разписа Павел Го ловодов за 1:2. Това попадение донесе повече агресия в играта на домакините, които опитаха да внесат напрежение пред вратата на Марек. Зачестиха и по-острите сблъсъци, но при контра на дупничани в 84-ата минута всичко свърши с гола на резервата Джордж Николов. По същото време Беласица победи Вихрен с 2:0 в Сандански. Така на първото място в класирането Марек има 69 точки, а с по 65 са петричани и санданчани. Кюстендил е с 64 точки.