Реал и Челси запазиха интригата след вихрено първо и постно второ полувреме (видео+галерия)

Отборите на Реал Мадрид и Челси не излъчиха победител в първия двубоя помежду си от 1/2-финала в Шампионската лига. Срещата на стадион "Алфредо ди Стефано" завърши при резултат 1:1, който запази интригата за реванша. Двата тима изиграха вихрено първо полувреме, в което гостите започнаха мощно и поведоха с гол на Кристиан Пулишич в 14-ата минута. Домакините обаче се окопитиха и изравниха чрез Карим Бензема в 29-ата минута. През втората част обаче като че ли съперниците решиха да не рискуват и логично резултатът се запази непроменен до края.

85 Реал Мадрид - Челси 1:1

Зинедин Зидан е избрал да започне мача с Винисиус Жуниор и Карим Бензема в атака. На крилата действат Дани Карвахал и Марсело, а в средата са триото Лука Модрич, Каземиро и Тони Кроос.

В същото време Томас Тухел залага на Мейсън Маунт, Тимо Вернер и Кристиан Пулишич в предни позиции. Бен Чилуел и Сесар Аспиликуета изпълняват ролята на халф-бекове, а в средата си партнират Жоржиньо и Нголо Канте.

Челси можеше да поведе още с първата си по-добра атака в мача. В 10-ата минута Мейсън Маунт центрира в наказателното поле за Кристиан Пулишич, той свали с глава за Тимо Вернер, който стреля от упор, но Тибо Куртоа направи блестящо спасяване. По-малко от минута по-късно отново Вернер обстрелва вратата на съперника от дистанция, но и този път не успя да преодолее белгийския страж.

Гостите обаче продължиха да натискат и в 14-ата минута откриха резултата. Антонио Рюдигер с прекрасен пас изведе Пулишич зад защитата, той нахлу в наказателното поле, спря се за момент, след което финтира Куртоа и стреля във вратата за 0:1.

Първата възможност за Реал Мадрид създаде Карим Бензема в 23-ата минута и тя не бе никак лоша. Той отне пред наказателното поле, освободи си пространство и отправи мощен шут, който се отби от гредата.

В 25-ата минута Чилуел отправи наглед лек удар по земя, но топката мина опасно близо до гредата, а Куртоа само я изгледа как се търкулна встрани.

При второто си по-добро положение домакините стигнаха до изравняване на резултата. В 29-ата минута след едно заучено разиграване след корнер Марсело центрира към Каземиро, той свали с глава топката към Едер Милитао, който също с глава я прати в краката на Бензема, който от воле с бомбен шут отбеляза за 1:1.

Този гол даде криле на Реал и в 32-ата минута и Тони Кроос отправи хубав изстрел от дистанция, който обаче бе встрани от вратата.

Втората част започна с шанс пред Бензема в 50-ата минута, но ударът му бе доста неточен и над вратата.

Последваха двайсетина минута с доста по-позиционна и скучна игра, и без положения пред двете врати.

Чак в 74-ата минута влезлият като смята Хаким Зиеш отправи удар, който обаче не затрудни особено Куртоа.

Пет минути по-късно отново Зиеш реши да обстрелва вратата на съперника от фаул, ударът му бе точен, но отново в ръцете на вратаря.

В 88-ата минута Реал създаде една от малкото си опасности за втората част. Далечен удар на Тони Кроос рикошира в противников футболист и мина опасно близо до вратата. При последвалия корнер Рафаел Варан отправи лош изстрел с глава, но топка срещна главата на Бен Чилуел и мина опасно близо до вратата.

В крайна сметка срещата завърши без победител, като Челси ще има минимално предимство преди ответния мач на "Стамфорд Бридж" заради гола на чужд терен. Със сигурност обаче предстои доста любопитен реванш след 8 дни, като на този етап нищо не е решено.