Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

ЦСКА 1948 влетя в Топ 6 след бой по Локо Пд, лошата серия на футболист №1 на България продължава (видео+галерия)

ЦСКА 1948 завърши на пето място редовния сезон в efbet Лига. Това стана факт след днешния домакински мач на червените срещу Локомотив (Пловдив), в който те надделяха с 1:0 и нанесоха първо поражение на смърфовете от 11 шампионатни срещи насам.

Единственото попадение вкара Ивайло Чочев в 55-ата минута, което бе достатъчно да върне ЦСКА 1948 в първата шестица за сметка на Черно море.

46 ЦСКА 1948 - Локомотив (Пловдив)

Пловдивчани можеха и да избегнат загубата, но Димитър Илиев изпусна дузпа в 76-ата минута. Така капитанът на Локо продължава да бъде преследван от малшанс в последните срещи, в които направи няколко фрапантни пропуска.

Поражението намали преднината на Локо пред ЦСКА-София на само две точки в битката за среброто и всичко между двата отбора ще се реши в петте кръга от плейофите на първата шестица, където още ще играят Лудогорец, Арда, ЦСКА 1948 и Берое.

Изненадващо в групата на червените не попаднаха две от звездите на тима - Галин Иванов и Васил Шопов, но липсата им не се отрази фатално на тима.

Домакините започнаха по-добре срещата и в 8-ата минута имаха отличен шанс да открият резултата. След центриране отдясно Дамянов прескочи топката за непокрития Русев, който стреля от 9-10 метра, но Пиргов спаси.

В 24-ата минута Русев центрира от фаул към Чочев, който вкара с глава, но съдиите решиха да отменят попадението поради засада.

Десет минути по-късно и Локомотив застраши по-сериозно противниковата врата. Цветанов центрира в наказателното поле на домакините, последва пас с глава към Алмейда, който от своя страна върна добре към непокрития Карагарен. Последва шут на крилото, който Наумов спаси с крак, а след това и улови отскочилата топка.

Шест минути след почивката пред Локомотив се откри отлична възможност да поведе. Петров сбърка в опит да изчисти с глава дълго подаване към Минчев, позволявайки на тарана да се откъсне сам срещу Наумов. Нападателят на смърфовете обаче си поведе твърде лошо топката и стражът на червените я улови. Секунди по-късно Карагарен стреля силно от 22 метра, но покрай дясната греда.

Пропускът на гостите бе наказан от ЦСКА 1948 в 55-ата минута. Тогава червените спечелиха корнер. Русев центрира към Чочев, който отблизо с глава разстреля Пиргов за 1:0.

В 76-ата минута Локо Пд пропиля отлична възможност да изравни, тъй като Димитър Илиев пропусна дузпа. Петров се хвърли на шпагат, за да спре излизащия сам срещу вратаря Илиев и докосна леко топката, но реферът прецени, че е и фаулирал нападателя, което го накара да посочи бялата точка. Капитанът на смърфовете се нагърби с изпълнението й, но нацели лявата греда.

Седем минути по-късно добра триходова атака между Карагарен, Илиев и Умарбаев завърши с шут от границата на наказателното поле на таджикистанеца покрай вратата.

До края на срещата обаче домакините показаха стабилна игра в защита и не позволиха на Локомотив да осъществи нещо по-сериозно пред Наумов. Единственото изключение бе в 90-ата минута, когато Минчев стреля с глава почти от границата на наказателното поле, но стражът на червените изби в корнер параболичния му удар.

ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0

1:0 Ивайло Чочев 55

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 19. Господинов, 87. Петров, 3. Пиргов, 4. Лясков, 18. Чочев, 8. Климентов, 27. Дамянов, 20. Бастунов, 11. Д. Александров, 70. Русев

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Пиргов, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 5. Малембана, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 6. Илич, 14. Илиев, 10. Минчев

Снимки: Владимир Иванов