Левски (Лом) продължи победния си ход на Северозапад

Лидерът на Северозападната Трета лига – Левски (Лом) спечели с 1:0 в град Левски срещу едноименния тим в мач от 28-ия кръг на първенството. Влезлият като резерва Гален Ненов беше точен с глава в 60-ата минута след центриране от фаул. Домакините протестираха редовността на отсъдения фаул след изпълнението на който падна единствения гол. Получи се оспорвана битка, в която никой не взе връх. През първата част Кристиян Иванов стреля покрай вратата на гостите. Отсреща имаше две опасности. Едната я създаде Теодор Михайлов, който едва не си вкара автогол с глава. При другата Васил Тодоров спаси удар на Мариян Огнянов. Десетина минути след почивката Кристиян Иванов подаде успоредно на голлинията, но Благовест Ленков пропусна да изравни. В 80-ата минута пък Петко Петков не завърши с попадение контратака на ломския тим. Накрая домакините приключиха с намален състав, защото Цветомир Димитров получи втори жълт и червен картон.

Стартови състави:

Левски град Левски: 1. Васил Тодоров, 21. Цветослав Игнатов, 5. Веселин Митев, 70. Теодор Михайлов, 20. Цветомир Димитров, 11. Джанко Танев, 2. Траян Димитров, 8. Ивайло Раденцов (капитан), 7. Благовест Ленков, 9. Кристиян Иванов, 10. Евгени Систов. Треньор – Дочко Дочев

Левски град Лом: 1. Диян Вълков, 2. Алекс Георгиев, 5. Кристиян Григоров, 4. Николай Христов (капитан), 13. Лъчезар Ковачев, 15. Лъчезар Георгиев, 18. Николай Николов, 21. Мариян Огнянов, 7. Георги Цеков, 14. Рангел Абушев, 19. Петко Петков. Треньор – Александър Петров