Аякс на практика е шампион, остава му само да подпечата титлата си

Аякс (Амстердам) реално спечели предсрочно 35-ата шампионска титла на Нидерландия, след като победи днес с 2:0 АЗ Алкмаар и поведе с 12 точки пред 2-ия ПСВ Айндховен четири кръга преди края. Аяксите могат да се смятат за шампиони, тъй като имат голова разлика с 32 попадения по-добра от претендента.

Бившият полузащитник на Вердер (Бремен) и Евертън Дейви Клаасен вкара и двата гола за успеха днес, след като откри резултата в 66-ата минута след пас на Душан Тадич, а в 90-ата оползотвори подаване и на Николас Талиафико, за да осигури успеха на водения от Ерик тен Хааг отбор. Аякс ще бъде първи шампион от две години насам, тъй като през прекъснатия сезон 2019/2020 титла не беше връчвана заради пандемията от коронавирус. Все пак аяксите трябва да потвърдят титлата си другата седмица срещу Емен, след като днес ПСВ Айндховен остави минимални теоретични надежди заради успеха си с 1:0 над Грьонинген. Единственото попадение за Филипсите вкара Еран Захави от дузпа в 64-ата минута.