Локо (Москва) разби Тамбов и ще се надява до последно

Локомотив (Москва) записа разгромна победа с 5:2 при гостуването си на последния в класирането Тамбов. Срещата бе от 27-ия кръг и столичани взеха ценни три точки, с които продължават да таят надежда, че могат да изпреварят Зенит в битката за титлата.

През първото полувреме двата тима си размениха по един гол. Гжегож Криховяк даде преднина на Локо в 40-ата минута, а Азер Алиев изравни в 45-ата.

Втората част обаче бе доста по-вълнуваща. Гостите дръпнаха с три гола след точни изстрели на Фьодор Смолов в 47-ата, отново Криховяк в 60-ата и Мурийо Серкейра в 74-ата минута.

В 77-ата минута Юри Бавин пропусна дузпа за домакините, но минута по-късно Денис Кяков все пак намали резултата на 2:4. В 80-ата минута обаче Мачей Рибус оформи крайното 2:5.

Така Локомотив остава на 2-ата позиция с 52 точки, като изостава с 6 зад лидера Зенит. В следващия кръг обаче двата тима застават един срещу друг и този двубой ще бъде от ключово значение в битката за титлата. Тамбов пък остава на дъното с 13 точки и почти без шансове за спасение.