Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Зенит вече докосва титлата след мощна победа над Ротор

Зенит е много близо до това да спечели за трети пореден сезон титлата в руската Премиер лига. Възпитаниците на Сергей Семак прибавиха нови три точки в актива си, след като разбиха с 6:0 аутсайдера в първенството Ротор (Волгоград).

Първото полувреме с нищо не предвещаваше подобно развитие на двубоя. Зенит натискаше, но успя да поведе с доза късмет едва в добавеното време след автогол на Соломон Квирквелия.

През втората част домакините с развихриха и стъпкаха своя съперник. Малком удвои в 56-ата, а Андрей Мостовой направи резултата класически в 65-ата минута. Артьом Дзюба отбеляза дежурния си гол в 75-ата минута, а след това Александър Ерохин в 77-ата и Алекс Сутормин в 87-ата минута оформиха крайното 6:0.

С този успех Зенит е начело с 58 точки, като има 6 повече от втория Локомотив (Москва). Питерци могат да си гарантират титлата още в следващия кръг, когато имат директен сблъсък с "железничарите". Ротор пък е с все по-малки шансове за спасение, като остава на 15-ото място с 18 точки.