Марек вкара 5 на Пирин (Рз) и се върна на върха на Югозапад

Тимът на Марек изигра силен мач на облачното време в Дупница, а дъждът от голове бе във вратата на Пирин (Разлог), крайното 5:0. Това се случи в мача от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига. С убедителната си победа дупничани се върнаха на първото място в класирането, след като Вихрен направи 0:0 като гост на Оборище.

На стадион "Бончук" домакините откриха резултата в 20-ата минута с гол на Евгени Тунтев, който засече центриране от корнер за 1:0. Бурята във вратата на Пирин (Рз) се разрази в последната четвърт на мача. В 67-ата минута Веселин Любомиров заби марков гол с удар от дъгата на наказателното поле за 2:0. В 75-ата минута Димитър Владимиров бе точен с глава за 3:0, а 4:0 направи Милен Иванов с едно докосване отблизо. Крайното 5:0 оформи Христо Каймакански с воле от малък ъгъл. Освен резултата, играта на марекчани също се понрави на около 500-те фенове по трибуните, които изпратиха любимците си с аплодисменти.

Не се оправдаха опасенията на домакините от съдийството, след като Вангел Вангелов се справи на ниво.

Останалите резултати от кръга направиха деня за Марек още по-добър. Вихрен завърши с нулево равенство, а Беласица извъртя 3:3 у дома с Балкан. Така тимът от Дупница се върна на върха в подреждането с една точка пред Вихрен и 4 пред Бела.