Вихър удари и Локо (Мездра)

Вторият в класирането на Северозападната Трета лига – Вихър (Славяново) спечели с 1:0 срещу гостуващия му Локомотив (Мездра) в мач от 28-ия кръг от първенството. В 52-ата минута Ивайло Иванов реализира с глава единственото попадение след центриране от фаул на Йоан Петков. Съперниците излязоха с доста кадрови проблеми.

Домакините контролираха всичко на терена. Още във 2-ата минута Петков се измъкна очи в очи с вратаря, но не вкара. В 13-ата минута Ивайло Иванов уцели гредата след центриране на Милен Тодоров. После голмайсторът се измъкна по диагонала, но шутира топката в аут. Гостите тръгнаха в атака след като получиха гол. Така отвориха празни пространства в отбраната си, но Ивайло Иванов и на два пъти Иван Иванов пропиляха отлични възможности. В 73-ата минута Петков изведе Ивайло Иванов и той беше спрян с нарушение. Петков пробва ефектно изпълнение, но мездренския страж спаси дузпата. След 80-ата минута славяновския тим заигра затворено. „Железничарите“ обаче не сториха нищо в атака. След удар на Гроздан Илиев топката се отби от външната страна на гредата. После Лионел Матадос излезе срещу Светлин Линев, но се засуети и пропиля най-добрата възможност за своя тим. Така Вихър записа десета поредна победа.