Бетис сложи прът в колелата на Реал Мадрид (видео)

Реал Мадрид не успя да победи Бетис в сблъсъка между двата тима от 32-ия кръг на Ла Лига. Срещата под дъжда на "Алфредо ди Стефано" завърши при резултат 0:0. Домакините повече търсеха победата, но имаха трудности в атака, като създадоха твърде малко реални голови положения. Гостите пък предимно се отбраняваха и чакаха за възможности на контраатака, като стигнаха до няколко доста добри такива, но и те не се възползваха от тях. Това равенство обаче попречи на "Белия балет" да се изравни на върха с лидера Атлетико Мадрид, който е и с мач по-малко.

Зинедин Зидан заложи в този двубой на Карим Бензема, Марко Асенсио и Родриго в предни позиции. В центъра започнаха Каземиро, Лука Модрич и Иско.

В същото време Мануел Пелегрини бе избрал Борха Иглесиас да води атаката, като той имаше подкрепата на Хоакин Санчес, Серхио Каналес и Диего Лайнес зад гърба си. Гуидо Родригес и Андрес Гуардадо пък си партнираха в средата на терена.

Срещата започна с активна игра на Бетис, макар и без да създадат някакви реални голови опасности пред вратата на Тибо Куртоа. Като цяло обаче първите 20 минути бяха доста постни.

Първата голова възможност в мача дойде едва в 25-ата минута и бе създадена от Реал. Първо удар на Родриго отблизо бе блокиран, а след това топката стигна до Бензема, който отправи плътен изстрел по земя, но Клаудио Браво успя да спаси.

В 28-ата минута Иско отправи удар с глава, който обаче бе неточен.

Минута по-късно и Бетис имаше първата си голова възможност. Серхио Каналес обстрелва вратата на Куртоа от границата на пеналта, като ударът му не бе лош, но мина встрани.

В 38-ата минута Бензема изскочи зад защитата и стреля, но изстрелът му бе над вратата, а останаха съмнения и за засада.

Домакините създадоха първата голова възможност и през второто полувреме. В 53-ата минута Марко Асенсио шутира от далечна дистанция, но право в ръцете на Клаудио Браво.

Две минути по-късно се стигна и до най-сериозната голова опасност за Реал. Родриго отправи нещо средно между центриране и удар и топката "кацна" на напречната греда.

В 57-ата минута Бетис организира нелоша контраатака. Лайнес напредна с топка в крака и пробяга повече от половината терен, след което реши да стреля от границата на наказателното поле, но това не се оказа правилно решение, тъй като ударът му не се получи, а той имаше възможност да комбинира със свой съотборник.

Гостите имаха още една прекрасна възможност в 60-ата минута, когато Гуидо Родригес направи страхотен пробив, финтира двама защитници и се озова на стрелкова позиция срещу Куртоа, но не успя да го преодолее.

В 65-ата минута селилци създадоха дори още по-добро положение. Този път Борха Иглесиас бе изведен очи в очи с Куртоа, но и той не успя да се разпише, като важна роля имаше и Лука Модрич, който се върна и изби топката, преди тя да стигне до вратата.

След това хърватинът се изяви и в предни позиции, като в 67-ата минута отправи силен шут, който бе спасен с мъка от Клаудио Браво.

В 73-ата минута Каналес получи на границата на наказателното поле и веднага отправи изстрел по земя, но доста неточно.

Минута след това събитията отново се пренесоха пред другата врата, където Каземиро опита изстрел от дистанция, но и той не бе много по-точен

В 76-ата минута Винисиус напредна на скорост при една контраатака, бразилецът стигна до наказателното поле и опита техничен удар, но той бе твърде слаб и Браво успя да реагира и да спаси.

В 81-ата минута Реал имаше нов шанс, като при един корнер се стигна до изстрел към вратата на Клаудио Браво, който трябваше отново да се намесва. В ситуацията обаче имаше и засада.

В крайна сметка срещата завърши без голове и без победител. Това обаче е лоша новина за Реал в битката за титлата, тъй като мадридчани остават на 2-ото място със 71 точки, като са с 2 по-малко от лидера Атлетико Мадрид, който  тепърва ще играе своя мач от кръга срещу Атлетик Билбао. Бетис пък се намира на 6-ата позиция в Ла Лига с 50 точки