Байерн ще почака - конфузна загуба обърка сметките на баварците (видео)

Байерн (Мюнхен) не успя още днес да триумфира с деветата си поредна титла на Германия, след като допусна изненадваща загуба с 1:2 при гостуването си на Майнц 05 в мача от 31-вия кръг на Бундеслигата. Шампионите се нуждаеха от победа, за да заслужат трофея още сега, но бяха наказани от нахъсаните домакини след попадения на Йонатан Буркарт (3’) и Робин Куайсон (37’). Роберт Левандовски върна един гол чак в добавеното време. Разликата пред втория РБ (Лайпциг) остава 10 точки и ако в неделя “червените бикове” не вземат поне точка при домакинството си на Щутгарт, баварците все пак ще са първенци отново. В противен случай Байерн ще трябва да направи последната крачка чак на 8 май срещу Борусия (Мьонхенгладбах), защото идната седмица няма кръг в първенството.

Мюнхенци платиха цената за многото слабо първо полувреме, в което Майнц не само че им вкара на два пъти, а и удари две греди. Мануел Нойер носи вина за първия гол, но след това извади две чисти положения. През тези 45 минути баварците имаха само една добва възможност, но Левандовски стреля в аут.

Ханзи Флик заложи на един от най-силните си състави на Байерн начело с възстановения Роберт Левандовски. Льорой Сане и Кингсли Коман започнаха по двете крила, а Леон Горетцка зае място в центъра на терена. И тримата обаче бяха сменени още на почивката. Люка Ернандес отпадна от групата заради възпален пръст на крака.

21 Майнц 05 - Байерн 2:1 (24-04-21)

Домакините не бяха за подценяване, защото до днес нямаха загуба в последните си шест мача, като в четири от тях бяха спечелили, което пък ги извади от зоната на изпадащите.

Срещата започна шокиращо за Байерн, защото домакините поведоха още в 3-ата минута. Тогава Йонатан Буркарт шутира право в обсега на Нойер, но капитанът на шампионите не реагира добре и отклони кълбото в мрежата си - 1:0 за Майнц

Баварците видимо не бяха в психическа кондиция след това начало и в 10-ата минута допуснаха нова опасност, но този път гредата ги спаси. Топката рикошира в тялото на Леон Горетцка и затрудни Нойер, но той все пак успя да спаси, избивайки в страничния стълб.

Мюнхенци стигнаха до първия си шанс в 15-ата минута и той беше 100-процентов. Тогава пресечена топка се озова у Роберт Левандовски, който беше сам срещу вратаря, но шутира високо над вратата. Буквално секунди по-късно в ответната атака Нойер отново спаси сигурно попадение, този път след изстрел на Куайсон.

Още веднъж гредата спря Майнц за втори гол, като това се случи в 18-ата минута. Тогава центриране отдясно на Дани Да Коща се отклони от тялото на играч в черен екип и се спря в левия стълб на вратата на Нойер.

Байерн заигра все по-напред и притискаше съперника, но не създаваше реални опасности. "05" обаче се възползваха от следващата си възможност и в 37-ата минута поведоха с 2:0. Тогава Куйасон засече с глава след центриране от фал и Нойер беше безпомощен.

Няколко минути по-късно Горетцка извърши нарушение, което можеше да бъде наказано с жълт картон. Тъй като той вече имаше един такъв, домакините наобиколиха съдията, настоявайки за изгонване на халфа. Реферът обаче не промени решението си. Флик осъзна огромната опасност и на полувремето извади Горетцка. Треньорът вкара наведнъж още двама футболисти, отказвайки се от услугите на неубедителните Коман и Сане.

Джамал Мусиала и Ерик Максим Чупо-Мотинг заиграха по двата фланга, но шансове пред Роберт Центнер все така липсваха. Чак в 67-ата Чупо-Мотинг нанесе опасен удар от въздуха, но той беше отразен. На терена се появи и Серж Гнабри, но значителна промяна нямаше. Пак Чупо-Мотинг застраши домакините в 77-ата минута, но отново нямаше гол. С наближаването на края Байерн видимо се примири, но все пак успя да намали чрез Левандовски в продължението, но за нещо повече нямаше време.