Нов домакински успех върна Атлетико на върха (видео)

Атлетико Мадрид отново е лидер в Ла Лига. "Дюшекчиите" победиха с 2:0 Уеска и събраха 73 точки - с три повече от Реал Мадрид, който обаче има предимство в преките двубои помежду им. Резултата откри Анхел Корея в 39-ата минута след пас на Маркос Йоренте, а в 81-ата минута Яник Ферейра-Караско реши всичко в полза на домакините.

Третият пореден домакински успех на Атлетико отново дойде без Луис Суарес и Жоао Феликс. "Лос рохибланкос" трябва да са благодарни на вратаря си Ян Облак, който направи няколко важни спасявания и опази вратата си суха.

Диего Симеоне заложи на същите 11, които започнаха при разгромния успех с 5:0 срещу Ейбар през уикенда. Атаката водеха Анхел Корея и Маркос Йоренте, Саул Нигес и Яник Ферейра-Караско действаха по крилата, а в центъра на терена основната работа свършиха капитанът Коке и Ектор Ерера. Защитното каре пред Ян Облак оформиха Киърън Трипиър, Стефан Савич, Хосе Хименес и Ренан Лоди.

Гостите излязоха подредени в 3-5-2. Шинджи Оказаки и Рафа Мир бяха двамата нападатели, а Микел Рико и Серхио Гомес имаха трудната задача да уплътняват двата фланга.

Първата интересна ситуация беше пред вратата на Атлетико. След центриране от корнер защитата на домакините не се ориентира добре и позволи на Димитриос Сиовас да стреля от няколко метра, но Облак за пореден път демонстрира феноменалния си рефлекс.

До 20-ата минута мадридчани създадоха три чисти положения, от които не се възползваха. Ферейра-Караско беше изведен в наказателното поле, но от малък ъгъл не успя да преодолее Алваро Фернандес, а при добавката и Саул бе спрян от стража на гостите. Ектор Ерера пък се прояви с хубав пробив между няколко защитници на Уеска, но фалцовият му удар с левия крак не попадна в целта.

Повечето атаки на Атлетико се развиваха по левия фланг, където Микел Рико се затрудняваше с пробивите на Ренан Лоди. Гостите обаче бяха добре организирани и не допускаха много опасности пред вратата си. В 39-ата минута Атлетико все пак поведе. Йоренте подаде на Корея, аржентинецът стреля и след лек рикошет в Хорхе Пулидо топката се озова във вратата.

След почивката домакините подходиха малко по-предпазливо, но имаха достатъчно ситуации, с които да си осигурят спокойствие в последните минути. Това можеше да стане още в 49-ата минута, но Алваро Фернандес изби удар на Коке. След час игра в състава на гостите бяха извършени три смени наведнъж, а Ферейра-Караско претендираше за дузпа, но съдията Хосе Мунуера прецени, че срещу белгиеца не е било извършено нарушение.

Големият шанс на Уеска дойде в 79-ата минута. Тогава Сандро Рамирес посрещна една отбита топка, но Лоди се намеси добре и го блокира. Скоро след това двама защитници на Хетафе сбъркаха фатално, Йоренте отне топката и я подаде на Ферейра-Караско, който с лекота покачи на 2:0.

Малко преди края на редовното време гостите пропуснаха да стигнат поне до почетен гол. В класирането Уеска е на 18-о място с 27 точки и все още е в зоната на изпадащите. В следващия кръг тимът ще приеме друг отбор от дъното на таблицата - Хетафе, а Атлетико влиза в серия от три поредни гостувания с мач срещу Атлетик Билбао на "Сан Мамес".