Беласица би Оборище в луд мач с пет гола

Беласица (Петрич) победи трудно с 3:2 Оборище (Панагюрище) в зрелищен мач от отложения 23-и кръг на Югозападната Трета лига. Със спечелените три точки възпитаниците на Саша Симонович запазиха третото си място в класирането. Срещата започна с бърза размяна на попадения.Георги Нетов откри в 3-ата минута за Оборище, а след още 3 Живко Димитров изравни за комитите.

Мартин Таушанов в 18-ата от дузпа изведе Бела напред в резултата преди роденият в Петрич голмайстор Васил Тачев отново да изравни. Домакините получиха втора дузпа в 64-ата минута и Мартин Таушанов бе точен и оформи крайния резултат. В герой за Беласица се превърна Димитър Стоев.Той показа голямо мъжество и доигра срещата с превързана глава и окървавена фланелка. В следващия кръг в събота Беласица приема Балкан Ботевград, а Оборище приема лидера Вихрен (Сандански).