Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Борусия (Д) с важна победа, Холанд пропусна дузпа (видео)

Борусия (Дортмунд) спечели с 2:0 домакинството си на Унион и запази надежди за влизане в топ 4 и класиране за Шампионската лига. Марко Ройс откри резултата в 27-ата минута. Капитанът на "жълто-черните" спечели дузпа, която бе пропусната от Ерлинг Холанд, но Ройс бе на точното място, за да се разпише при добавката. Две минути преди края Рафаел Герейро отбеляза второто попадение в мача.

Тимът на Един Терзич записа втора поредна победа, но изостава на четири точки от четвъртия Айнтрахт. Разликата с Унион обаче вече е шест точки. Берлинчани са осми и са в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Срещата обаче можеше да се развие различно, тъй като гостите имаха две отлични възможности в началото. След 25 секунди Емре Джан сбърка на границата на наказателното си поле, топката се озова в Маркус Ингвартсен, който стреля веднага, но нацели гредата. Малко по-късно Кейта Ендо отправи неточен удар от добра позиция в наказателното поле.

Дортмунд реагира и започна да създава положения пред вратата на съперника. Ройс пропусна добър шанс преди домакините да поведат, след като той се разписа при добавката след пропусната дузпа от Холанд.

През второто полувреме Борусия имаше предимство, но не реализираше положенията си. Аканжи бе близо до това да засече центриране на Ройс, Рейна стреля неточно от отлична позиция, а след това удар на американеца бе изчистен от голлинията. Тимът на Терзич можеше да съжалява за пропуските си, тъй като 20 минути преди края Макс Крузе изпълни прекрасно фаул, но вратарят Марвин Хитц успя да отклони топката в гредата. Холанд също направи два пропуска преди домакините да си подсигурят победата. Две минути преди края Герейро завърши отлична контраатака на Дортмунд.