Тотнъм се върна към победите в първия мач без Моуриньо (видео)

Тотнъм спечели първия мач след уволнението на Жозе Моуриньо. Лондончани постигнаха обрат и победиха Саутхамптън с 2:1. Дани Ингс откри за гостите след половин час игра, но Гарет Бейл изравни в 60-ата минута. Хюн-Мин Сон донесе победата на водения от Райън Мейсън тим с гол от дузпа в последната минута.

Това е едва втори успех за Тотнъм в последните шест шампионатни мача. Той го изкачи на седмо място, но "шпорите" изостават на 4 точки от Челси и Уест Хам, които са четвърто и пето място. Саутхамптън записа 12-а загуба в последните 16 мача във Висшата лига и заема 14-о място.

Преди срещата феновете на Тотнъм изразиха недоволството си от ръководството на клуба. Те призоваха президента Даниел Леви и собствениците да напуснат с протест и банери около стадиона.

Играчите на "шпорите" сякаш бяха повлияни от събитията извън терена - проектът за Суперлигата и уволнението на Жозе Моуриньо. Те играха безидейно в големи периоди от мача, но съперникът не успя да се възползва от това.

Временният наставник Райън Мейсън не можеше да разчита на контузения Хари Кейн и заложи на Бейл, Сон и Лукас Моура в атака. Най-младият мениджър във Висшата лига, само на 29 години, обаче трябва да останал разорован от представянето на отбора през първото полувреме.

Отлична намеса на Юго Лорис предотврати гол във вратата на домакините още във втората минута, след като отрази удар с глава на Салису, а след това се справи страхотно и при добавката на Че Адамс. След половин час игра Ингс откри резултата, след като отклони отлично топката с глава след ъглов удар.

След почивката лондончани заиграха по-добре и в 60-ата минута Бейл изравни. Тотнъм тръгна напред в търсене на победен гол, а в 75-ата минута си помисли, че е стигнал до него. Сон прати топката в мрежата след подаване на Регилон. Попадението не бе зачетено, тъй като съдията прецени, че Моура, който бе в положение на засада, пречи на вратаря Макарти.

Системата ВАР все пак даде поводи за радост на домакините. След разглеждане в края на мача реферът отсъди дузпа за нарушение на Дженепо. Секунди преди това при центрирането от ъглов удар и разбъркване в наказателното поле топката първо се удари в ръката на Вестергор, а след това и в лакътя на Алдервайрелд. Сон бе точен от бялата точка и донесе победата на Тотнъм.