Севиля изпревари Барселона и е само на 3 точки от върха (видео)

Севиля вече е трети в класирането на Ла Лига, като временно изпрати на четвърта позиция Барселона. Това стана факт, след като тимът на Юлен Лопетеги се наложи с 1:0 като гост над Леванте в мач от 31-ия кръг. Така севилци събраха 67 точки и са само на 3 зад лидера Атлетико Мадрид, който утре приема Уеска. Барселона е с 65, но и с два мача по-малко от Севиля.

Воденият от Лопетеги тим е с 4 поредни победи в първенството, като в последните си 7 срещи в Ла Лига е загубил само 2 точки. Още един интересен факт от мача е, че Севиля вече има 10 победи като гост в шампионата този сезон, с което изравни клубния си рекорд. През сезон 2008/09 под ръководството на Маноло Хименес и през 2014/15 при Юнай Емери севилци отново записаха по 10 победи в гостувания.

Леванте пък претърпя трета поредна загуба у дома в първенството. Преди броени дни тимът загуби с 1:5 на своя стадион от Виляреал. Леванте е 12-и в класирането с 38 точки.

Двата тима изиграха доста скучен мач, като домакините бяха твърде безидейни в атака, а гостите пестеливо си спечелиха трите точки. В 53-ата минута мароканският нападател Юсеф Ен Несири се измъкна от защитата на домакините, преодоля стража Дани Карденас и с лекота изпрати топката в мрежата, давайки аванс на андалусийци в резултата, който се запази непроменен до края.