Марек се събуди и вкара 6 в Кресна

Марек направи страхотен мач в Кресна и разкова с 6:1 домакините от Перун. След двата поредни хикса в Югозападната Трета лига дупничани отново заиграха в своя стил и заслужено стигнаха до категоричната победа. На почивката резултатът бе 2:0 за гостите от Дупница след голове на Димитър Панталеев и Васил Калоянов.

Петнайсетина минути след началото на второто полувреме Веселин Любомиров се разписа за 3:0. Малко по-късно директно от фаул стреля Благовест Ангелов и преодоля младия вратар на Марек Константин Костадинов, след като топката удари гредата и влезе в мрежата за 1:3. Дупничани обаче не изпуснаха контрола на мача и вкараха нови 3 гола. За 1:4 се разписа капитанът Александър Близнаков, а влезлите като резерви Симеон Димитров и Радослав Михалков добавиха по едно попадение за крайното 1:6.

Така въпреки пределно мотивираните домакини от Кресна, Марек спечели категорично на техния терен, макар дупничани да имаха и сериозни проблеми с отсъстващи играчи. В класирането Марек е втори на 1 точка от Вихрен Сандански.