Вратарска грешка донесе победата на Кюстендил в Ихтиман (видео)

Отборът на Кюстендил победи с 1:0 Ботев (Ихтиман) в гостуването си от 23-ия кръг на Югозападната Трета лига, който бе отложен за днес. Играчите на Николай Николов тотално доминираха и пропуснаха няколко отлични положения, като два пъти топката беше чистена от голлинията на домакините през втората част.

Въпреки това попадението за кюстендилци, което падна в 34-ата минута, дойде след страхотна грешка на вратаря Кристиан Дончев. Стражът излезе да хване избита от защитник топка, но не прецени добре ситуацията и топката тупна пред него, след което се озова в краката на Виктор Атанасов. Осмицата на гостите нямаше проблем да вкара един от най-лесните си голове и да донесе трите точки на своя тим.

Успехът бе под №19 за “сините”, които останаха на четвърта позиция с 58 точки. Тимът от Ихтиман останаха на девето място с 34 точки.