Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Затъването на Берое не спира - и Царско село превзе Стара Загора

Отборът на Царско село победи с 1:0 Берое в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение дойде в последната минута на срещата, когато грешка в защитата на домакините позволи на Андерсон Кордейро да донесе успеха на гостите.

Като цяло срещата бе равностойна и без особено много чисти положения в срещата. Едва в края на мача гостите стигнаха до попадение и греда, с което си подпечатаха успеха.

През първата част до попадения не се стигна. В началото на срещата двата тима бяха силно затруднени от атмосферните условия в Стара Загора. Силен дъжд възпрепятства представянето на двата тима и до чисти голови положения не се стигна. Играта бе като цяло равностойна, така че до голяма степен равенството бе логично.

През втората част на мача ситуацията на терена не се промени особено много. Едва в края на срещата двата тима вдигнаха оборотите. Първо Берое можеше да стигне до попадение, но Кукула не се възползва от грешка на Джони Пласид и с глава не успя да намери опразнената врата.

Така дойде 90-ата минута на мача. Тогава грешка в защитата на домакините позволи на Емануил Манев да се озове сам срещу Душан Перниш и видя нахлуващия на празна врата Кордейро, който нямаше как да сбърка.

В даденото от съдията продължение Царско село можеше да стигне и до второ попадение. Манев стреля отлично от пряк свободен удар, но гредата спаси домакините от още едно попадение.

След загубата днес Берое пропусна да си осигури място в първата шестица. Ако бяха взели дори и точки днес заралии щяха да си осигурят участие в топ 6. В момента тимът от Стара Загора е на пета позиция с 36 точки,но ЦСКА 1948 и Черно море са само на една и две точки от “зелените”. Освен всичко друго това бе и трета поредна загуба за Берое.

Царско село от своя страна е на осма позиция с 31 и вече може да мечтае дори за Европа, ако успее да се добере до седмата позиция в крайното класиране.

БЕРОЕ 0:1 ЦАРСКО СЕЛО
0:1 Кордейро (90)

БЕРОЕ: 12. Перниш, 19. Василев, 5. Мезаг, 18. Хасани, 25. Ангелов, 20. Перейра, 21. Лебон, 22. Октавио, 94. Стефанов, 29. Еривалдо, 11. Фал

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Пласид, 4. Марков, 3. Кавдански, 93. Бандаловски, 14. Попадийн, 10. Балтанов, 17. Даскалов, 25. Мартенс, 20. Костадинов, 11. Кордейро, 8. Лука