Брайтън си тръгна с точка от "Стамфорд Бридж" (видео)

Отборите на Челси и Брайтън завършиха 0:0 в равностоен двубой от 32-ия кръг на Премиър лийг. Домакините от Лондон гонеха задължителен успех, който щеше им позволи да изпреварят Уест Хам и Лестър в топ 4, но това не се случи в пълна степен.

В крайна сметка Челси влезе в топ 4 с изоставане от 1 точка от Лестър и с равен брой с "чуковете".

В същото време Брайтън пък си тръгна с ценна в борбата за оцеляване точка от Лондон.

При пристигането си на "Стамфорд Бридж", футболистите на Челси бяха посрещнати от протест на фенове, които бяха гневни от анонсираното участие на клуба в проекта за европейска Суперлига. Автобусите и на двата отбора бяха блокирани и закъсняха. Малко преди началото на срещата стана ясно, че Челси се оттегля от проекта, а феновете останаха пред стадиона, за да отпразнуват новината с песни "Ние спасихме футбола".

Първата възможност дойде пред вратата на Челси, но стражът на лондончани Кепа Арисабалага улови центрираната от Дан Бърн топка отляво. В шестата минута се стигна до нова ситуация пред вратата на лондонани, но Леандро Тросар не успя да укроти топката и тя му беше отнета от Курт Зума. В десетата минута Хаким Зиеш опита да изведе Кай Хавертц, но стражът на Брайтън Роберт Санчес пресече подаването. Двата тима продължиха да играят на високи обороти, но към 15-ата минута все още нямаше отправени удари. Първият точен беше отправен в 21-ата минута, когато Кай Хавертц стреля, но Санчес улови топката.

В 37-ата минута се наложи Арисабалага да се намесва, след като Тросар отклони топката след пряк свободен удар, но вратарят на Челси беше заел добра позиция и не се затрудни. В 41-ата минута Брайтън създаде добра възможност, но ударът на Ив Бисума беше блокиран от Жоржиньо и топката не намери очертанията на вратата. Първата част завърши с влизане на медицинския екип на Челси, за да помогне на Зиеш, който се сблъска с Бисума.

Втората част не предложи по-вълнуващо зрелище от първата. Челси атакуваше, но офанзивните действия стигаха до наказателното поле, без да затруднят стража на "чайките" Санчес. Типична ситуация се разигра четвърт час преди края. Рюдигер намери Тимо Вернер зад отбраната, той нахлу в наказателното поле и върна към Зиеш, но топката беше изчистена. Впоследствие се оказа, че имало засада на Вернер, но това вече нямаше значение, тъй като атаката не доведе до нищо. Две минути по-късно Брайтън стигна до най-добрата си възможност за гол, но Адам Лалана стреля встрани от добра позиция.

Последва нова пропиляна възможност пред вратата на Челси. Лондончани отговориха пет минути преди края. Хъдсън-Одой намери Оливие Жиру на добра позиция за стрелба пред вратата, но французинът стреля встрани. В 88-ата минута Пулишич отправи удар, но не успя да преодолее Санчес. Брайтън пък завърши мача с човек по-малко, след като в добавеното време Уайт получи втори жълт картон за нарушение срещу Хъдсън-Одой.

Челси - Брайтън 0:0

Челси: Кепа, Зума, Кристенсен, Рюдигер, Алонсо, Жоржиньо, Маунт, Джеймс, Зиеш, Пулишич, Хавертц.

Брайтън: Санчес, Уебстър, Дънк, Уайт, Бърн, Бисума, Грос, Велтман, Тросар, Уелбек, Мак Алистър.