Кей Нишикори преодоля първия кръг в Барселона

Японецът Кей Нишикори преодоля трудно първия кръг на турнира на клей в Барселона от сериите АТP 500.

Нишикори, който е победител в турнира през 2014 и 2015 година, се справи с аржентинеца Гидо Пея с 4:6, 7:6(4), 6:2 след 2 часа и 41 минути игра.

Пея водеше със сет и сервираше за мача при 6:5 гейма, но допусна пробив на 0 в най-неподходящия момент. В тайбрека аржентинецът поведе с 3:0 точки, но Нишикори измъкна седем от следващите осем разигравания, за да изравни сетове. В третия сет Нишикори бързо поведе с 4:0 гейма и това предреши победата му.

Във втория кръг съперник на японеца ще бъде поставеният под номер 13 в схемата Кристиан Гарин от Чили.

За втория кръг в Барселона обаче не успя да се класира бившият номер 5 в света Жо-Вилфрид Цонга. Французинът загуби с 5:7, 1:6 от Егор Герасимов от Беларус за час и 20 минути игра.

Цонга първи направи пробив в мача, но бързо загуби началната си инерция. За французина това бе едва пети мач от януари миналата година насам, като в този период той има само 1 победа и 4 загуби.

Във втория кръг Герасимов ще играе с номер 11 в схемата Яник Зинер от Италия.

За втория кръг се класира и втората ракета на Беларус Иля Ивашка. 111-тият в световната ранглиста се наложи с 6:3, 6:1 над Талон Грийкспор от Нидерландия.

В следващия кръг Ивашка ще срещне 11-кратния победител в Барселона и водач в схемата Рафаел Надал.