Аякс спечели Купата на Нидерландия

Отборът на Аякс спечели за 20-и път в историята Купата на Нидерландия. Във финалния мач на надпреварата, изигран на стадиона в Ротердам, Аякс победи с 2:1 Витес.

Амстердамци първи стигнаха до гол, като това се случи в 23-ата минута, а негов автор стана халфът Райън Гравенберх, който се възползва от подаване на Дейви Клаасен.

Само осем минути по-късно Витес изравни чрез Луа Опенда. Победното попадение за Аякс падна в добавеното време. Тогава се разписа Давид Нерес. Шест минути преди това Витес беше останал с човек по-малко, когато Якоб Расмусен получи червен картон за грубо нарушение.