Торино с обрат срещу Рома след силно второ полувреме

Торино надигра полуфиналиста в Лига Европа Рома у дома с 3:1 в мач от 31-ия кръг на Серия "А". Гостите първи вкараха гол, като негов автор бе Борха Майорал в третата минута. През втората част обаче домакините се пребориха за победата с три безответни гола. Антонио Санабрия наказа бившия си тим в 57-ата минута, резервата Симоне Дзадза бе точен за 2:1 в 72-ата, а друга резерва - Томас Ринкон, във втората минута на добавеното време оформи крайния резултат.

Още в третата минута "вълците" излязоха напред в резултата с гол на Борха Майорал. Испанският нападател получи атрактивен пас от въздуха от сънародника си Педро и с удар по земя от близко разстояние преодоля сръбския страж Ваня Милинкович-Савич.

До края на първата част "биковете" от Торино пропиляха няколко много добри възможности за гол и столичани някак оцеляха, въпреки че и тимът на Пауло Фонсека създаде някои интересни моменти пред вратата на домакините.

В 57-ата минута Торино все пак стигна до изравнителен гол. Негов автор стана бившият нападател на Рома Антонио Санабрия. Игралият и в Барселона "Б" парагваец изпревари вратаря Антонио Миранте след центриране на Кристиан Ансалди отляво и с глава заби топката в мрежата.

Мачът "поутихна" за малко, но в 72-ата минута Граната достигна до пълен обрат в резултата. Андреа Белоти стреля от добра позиция, Миранте парира, но топката попадна право в появилия се секунди по-рано в игра Симоне Дзадза и той бе безпощаден при добавката - 2:1.

Пет минути преди края появилият се в игра за Рома в 65-ата минута Амаду Диавара получи червен картон. Той си заработи два жълти картона в рамките на 10 минути и гостите доиграха срещата с човек по-малко.

Във втората минута на допълнителното време резервата Томас Ринкон получи възможност да стреля от изключително добра позиция в наказателното поле на гостите, след като получи пас от Белоти. Венецуелският халф не сбърка и остави Рома без шансове да си тръгне с нещо от Торино.

Победата донесе много важни три точки за борещия се за мястото си в италианския елит Торино, докато Рома окончателно си затвори вратата за Топ 4, а зона Лига Европа също започва да се отдалечава от "джалоросите".