Антов игра при разгром на Болоня срещу тима на Гълъбинов

Българският защитник Валентин Антов игра в последните за Болоня при успеха с 4:1 над Специя в срещата от 31-ия кръг на Серия "А". Юношата на ЦСКА се появи на терена на стадион "Ренато Д`Ара" в 87-ата минута, когато влезе на мястото на Мичел Дийкс. Това е третият мач на 20-годишният роден футболист, който играе под наем в 7-кратните шампиони на Италия.

Момчетата на Синиша Михайлович изиграха силен мач и направиха много важна крачка към спасението. Попаденията за домакините бяха дело на Рикардо Орсолини от дузпа в 12-ата минута. Муса Бароу удвои в 18-ата минута. Ардиан Исмайли върна интригата в 34-ата минута. Матиас Сванберг през втората част довърши гостите с две попадения между 54-ата и 60-ата минути. Родният нападател Андрей Гълъбинов пропусна срещата за гостите, тъй като преди два дни му бе счупен носа на тренировка.

Болоня вече е на 11-то място с актив от 37 точки, като има предимство от цели 12 точки през зоната на изпадащите. Антов и компания посрещат Торино в междинния кръг от калчото. Специя остана на 14-то място с актив от 32 точки, а след няколко дни предстои домакинство на Интер.

Снимки: Gettyimages