Изненадващо поражение за ЦСКА-София в efbet Лига, Локо Пд дърпа на "червените" (видео+галерия)

ЦСКА-София допусна изненадващо поражение с 2:1 при визитата си на Царско село в мач от 24-ия кръг на efbet Лига.

Домикините откриха от дузпа още в 8-ата минута, когато Занев фаулира Стефан Христов и Димитър Костадинов реализира 11-метровия наказателен удар. В 34-ата минута червените останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на капитана Занев.

56 Царско село - ЦСКА-София 2:1

Въпреки числено намаления си състав ЦСКА-София успя да изравни чрез резервата Бисмарк Чарлс в 75-ата минута. Царете нанесоха своя втори удар в 90-ата минута, когато Реян Даскалов донесе трите точки на своя тим след ефектен шут извън границата на наказателното поле.

Поражението остави ЦСКА-София на третото място в класирането, но вече на пет точки зад втория Локомотив (Пловдив) и само на две пред четвъртия Арда. Успехът на Царско село пък на практика им осигури оставането в елита и догодина.

Иначе наставникът на гостите Любослав Пенев не можеше да разчита за този мач на наказаните Матей, Тиаго, Мазику и Турицов. Това наложи включването на големия червен талант Мартин Смоленски. В отбрана започна Петър Занев, който не игра при гостуването на тима в Разград преди няколко дни.

Първият удар по посока на една от двете врати стана факт след 48 секунди игра. Даскалов шутира от 25 метра, но над напречната греда.

В 8-ата минута Балтанов напредна през центъра на терена и изведе Стефан Христов сам срещу вратаря. Занев го ритна в крака след единоборство между двамата и реферът отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Димитър Костадинов, който вкара в стил "Паненка".

В 24-ата минута пред червените се откри възможност да осъществят по-опасна атака, но Кайседо предпочете да стреля от 30 метра вместо да я развие и Пласид без проблем улови.

Десет минути по-късно ЦСКА-София остана с човек по-малко. Юга сбърка при подаване в центъра на терена. Стеванович отне топката, преодоля на скорост Петър Занев, който бе последен в отбрана и капитанът на червените го фаулира, за което получи втори жълт картон. Костадинов стреля от прекия свободен удар, но Бусато изби в корнер.

Шест минути след почивката Христов завърши добре разивита атака отляво, но шутът му от въздуха излезе в аут. В 57-ата минута домакините се възползваха от нова грешка в отбраната на гостите, Мартенс бе изведен на добра позиция за стрелба, но шутът му не се получи, отивайки покрай дясната греда.

В 63-ата минута се разигра куриозен случай. Главният съдия Радослав Гидженов бръкна в джоба си да покаже жълт картон на Ивайло Марков, но го бе забравил в съблекалнята и се наложи да вземе назаем от четвъртия рефер.

Пет минути по-късно Гълъбов отправи удар с глава след центриране от корнер, топката се отклони от тялото на Луис Педро и за малко не влетя в мрежата на домакините, излизайки в нов ъглов удар покрай дясната греда.

По-настойчивата игра на гостите в този отрязък от мача даде резултат в 75-ата минута. Тогава Кери центрира от фаул, резервата Чарлс се извиси над всички и с глава прати топката в долния десен ъгъл за 1:1.

След попадението червените изненадващо отново отстъпиха инициативата, за което бяха наказани в 90-ата минута. Тогава Царско село получи право да изпълни фаул. Последва центриране в наказателното поле, Вион изби, но топката попадна в Даскалов, който я прати в мрежата на Бусато след атрактивен изстрел от 20 метра.

ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА-СОФИЯ 2:1

1:0 Димитър Костадинов 8 д.
1:1 Бисмарк Чарлс 75
2:1 Реян Даскалов 90

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Пласид, 4. Марков, 9. Христов, 10. Балтанов, 14. Попадийн, 17. Даскалов, 20. Костадинов, 22. Луис Педро, 25. Мартенс, 93. Бандаловски, 98. Стеванович

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 15. Вион, 4. Кох, 11. Занев, 8. Кери, 21. Юга, 27. Смоленски, 14. Кейта, 5. Варела, 7. Енрике, 30. Кайседо

Снимки: Владимир Иванов