100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Балкан смаза Оборище с осем гола (видео)

Тимът на Балкан (Ботевград) разби с 8:1 като домакин на Оборище (Панагюрище) в среща от 27-ия кръг на Югозападната трета лига. На градския стадион "Христо Ботев" играчите в зелено-черно превъзхождаха тотално и крайният резултат е красноречиво доказателство за надмощието им срещу отбор, който бе преди тях в класирането. С този успех обаче Балкан изпревари Оборище и вече е на шесто място с 42 точки, тимът от Панагюрище остава с актив от 41 точки.

Това бе рекорден резултат за Балкан. Домакините откриха в 8-та минута, когато Емил Колев засече с глава топката след центриране от ъглов удар. В 24-та минута Калоян Бонев удвои, като той също отбеляза с глава след центриране от фаул на Павел Петков. Само две минути по-късно Ангел Ангелов вкара третото попадение. В 30-та минута бомбен шут на Йордан Апостолов разтресе напречната греда на вратата на гостите. Но само минута по-късно Павел Петков вкара за 4-0 след страхотен самостоятелен рейд, оставяйки на място няколко играчи на съперника. В 36-та минута се получи копие на втория гол на Балкан, а отново точен бе Калоян Бонев след центриране на Павел Петков. Още в 38-та минута резултатът набъбна на 6-0 в полза на Балкан след добра акция на Кристиян Ковачев.

Страхотна многоходова комбинация на Балкан доведе до седми гол в 54-та минута, когато Кристиян Ковачев я завърши по чудесен начин. А 8-0 стана в 65-та минута, когато Павел Петков увенча блестящата си игра в този мач. До края гостите от Панагюрище успяха да върнат само един гол в 68-та минута чрез Божилов.