Нюкасъл и Уест Хам предложиха всичко - пет гола, драма, обрат, червен картон

Нюкасъл и Уест Хам изнесоха истински спектактъл и завършиха 3:2 в срещата им по между си от 32-ия кръг на Премиър лийг. Головете за “свраките” отбелязаха Иса Диоп (36’, автогол), Жоелинтон (41’) и Джоузеф Уилок (82’), а за гостите точни бяха Иса Диоп (73’) и Джеси Лингард (80’) от дузпа.

Срещата донесе всичко необходимо за феновете и предложи пет попадения, червен картон, обрати и солидна доза драматизъм.

Нюкасъл започна по-активно и отправи няколко опасни удара към Лукаш Фабиански в първите 20 минути на срещата. В 36-ата минута всичко за “чуковете” се обърка - най-активният футболист на “свраките” Алан Сен-Максимен пое една топка, открадната от Жоелингтон, който бе фаулиран в центъра на терена от Крейг Доусън, напредна отлично и отбеляза през краката на Диоп, на чиято сметка в крайна сметка бе записано попадението като автогол. Веднага след това пък Доусън бе изгонен за своето нарушение в центъра преди авантажа довел до поразяването на целта. Така само за една минута “чуковете” се оказаха с гол пасив и човек по-малко десетина минути преди края на първото полувреме.

Само няколко минути по-късно Лукаш Фабиански изпусна топката след изпълнение на корнер на метър пред голлинията си и за Жоелингтон не остана нищо друго освен да отбележи за 2:0.

Противно на логиката втората част започна с натиск на гостите, които създадоха няколко положения пред Мартин Дубравка.

Това даде резултат в 72-ата играчите на Дейвид Мойс спечелиха корнер, след който дойде и намаляването на резултата на 1:2. Джаред Боуен центрира много добре към Иса Диоп, който я намери от трудна позиция и намали пасива на своя тим само на едно попадение. Това обаче не бе всичко и само две минути по-късно Кевин Френд получи съобщение в слушалката си от съдийската стая на ВАР, откъде му сигнализираха за игра с ръка в наказателното поле, което доведе до дузпа в полза на Уест Хам. Зад топката застана Джеси Лингард, който изпълни малко рисково, но и неспасяемо и след удар в гредата кълбото се озова за втори път е мрежата на на Дубравка в разстояние само на 5 минути за 2:2.

Щастието на лондончани обаче продължи едва три минути - играчите на Нюкасъл се активизираха отново и първо бранител на “чуковете” трябваше да чисти от голлинията след удар на Шон Лонгстаф, а веднага след това резервата Джоузеф Уилок все пак прати топката в мрежата зад Фабиански за 3:2.

Тази победа изкачи играчите на Стив Брус на 15-а позиция с 35 точки и им вдъхна нова надежда в борбата за оцеляване, докато Уест Хам продължава да е четвърти с 55 точки, но и вече мач по-вече от преследващите Челси (54) и Ливърпул (52).