НСА отново е еднолично на върха след 5:0 във Варна

Шампионките от НСА се върнаха еднолично на първо място в класирането на Женското първенство SWISS Capital League. Столичанки разбиха с 5:0 ЖФК Варна при гостуването си от 17-ия кръг на шампионата.

Попаденията бяха дело на Яна Йорданова, Димитра Иванова, Ивелина Павлова и Александра Янева, която се разписа два пъти. Успехът е 16-и пореден през този сезон за хегемона в женския футбол на България. Така отборът има пълен актив от 48 точки, след като мачовете от 15-ия кръг бяха отложени. Преднината на НСА пред Локомотив (Пловдив) отново стана три точки, а след две седмици двата тима се срещат в полуфинал за Купата на България.

Голямо дерби в полуфинала за Купата на България при жените

Поражението бе 11-то за ЖФК Варна, а дамите от морската столица останаха на девето място с 18 точки.