Манчестър Юнайтед нямаше проблеми срещу Гранада и е една стъпка по-близо до финала в Лига Европа (видео)

Манчестър Юнайтед сложи край на приказката на Гранада в евротурнирите и ги победи отново с 2:0 и във втората среща от 1/4-финалите в Лига Европа между двата отбора, след като такъв бе резултата и в първата среща преди седмица. Попаденията за “червените дяволи” бяха дело на Единсон Кавани (6’) и Хасус Вайехо, който си отбеляза автогол в последната минута на редовното време.

Манчестър Юнайтед откри резултата още в 6-ата минута, когато уругваецът Кавани засече с крак отлично центриране отляво на Алекс Телеш, което бе отклонено с глава от Пол Погба, и прати топката в левия ъгъл на вратаря, който не помръдна. Това бе трета асистенция на французина в последните четири срещи на “червените дяволи”.

В следващите минути играчите на испанския тим на няколко пъти отправиха опасни удари, които обаче преминаха встрани от вратата на Де Хеа. Пол Погба пък направи няколко нарушения, получи жълт картон и дори бе заплашен от изгонване заради невъздържаното си поведение, което му костваше и смяна още на почивката. В 32-ата минута Максим Гоналонс получи травма и бе заменен от 38-годишния Хорхе Молина.

В 49-ата минута Фулкие центрира отлично към Молина в наказателното поле много опасно, но топката се отклони от Уан-Бисака и попадна в Де Хеа. В ответната атака появилият се на почивката Дони Ван де Беек полули отдясно, подаде отлично към напълно непокритият Мейсън Грийнууд на точката за дузпа, но той прати в ръцете на вратаря Силва.

В 56-ата минута отлично подаване в наказателното поле на Бруно Фернандеш към Единсон Кавани можеше да доведе до второ попадение, но уругваецът не успя да засече добре топката. Минути по-късно Ван де Беек отправи удар преминал на сантриметри от гредата.

Гостите отговориха с опасен удар на Санчес след подаване от фал в 66-ата минута, но опитът му премина покрай вратата и не наложи намеса на испанския страж на “червените дяволи”.

Едва двайсет минути по-късно дойде следващото по-опасно положение на сметката на гостите, когато техен играч стреля силно и точно, но Давид Де Хеа бе на своето място и закова топката пред голлинията.

В последната минута на редовното време Амад Диало се измъкна и излизаше сам срещу вратаря, но бе застигнат от защитник, който успя да му отнеме, макар да останаха съмнения за извършено нарушение. Минута по-късно топката отново се озова в близост до наказателното поле на гостите, а центрирането на Алекс Телеш бе пратено в собствената му врата от Вайехо за 2:0. Само секунди по-рано Давид Де Хеа отново трябваше да се намесва изключително, за да предотвратява попадение в своята врата.

На полуфиналите Манчестър Юнайтед ще очаква победителя от сблъсъка между Рома и Аякс.