Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Първи медал в професионалната кариера на Борислава Христова

Борислава Христова спечели първо отличие в професионалната си баскетболна кариера. Българката и нейният Гожов завоюваха бронзовите медали в полското първенство. Това се случи по служебен път, след като двубой за третото място с тима на Баскет 25 (Бидгошч) така и не се състоя. Решението е на местната федерация, която се аргументира с наличието на COVID-19 в състава на отбора от Бидгошч и скорошното напускане на повечето състезателки в посока Америка, тъй като сезонът в WNBA стартира.

Серията между Гожов и Баскет-25 трябваше да се изиграе във формат до две победи от три мача и да започне на 10 април. След това графикът бе променен и стана ясно, че носителят на бронза ще се определи в един мач на 18 април, преди да се стигне до окончателното отменяне на двубоя. Тимът на Баскет-25 също ще получи бронзови медали.

Борислава Христова завърши първия си сезон при професионалистите като един от лидерите на Гожов. Варненката записа средни показатели от 17.3 точки, 4.5 борби и 2.7 асистенции при 55% стрелба за две точки, 36% от тройката и 82% от наказателната линия.