Резервите на Финикс направиха голям мач срещу Маями

Центърът ДиАндре Ейтън вкара 19 точки, а четирима играчи от пейката добавиха поне по още 13 за победата на Финикс Сънс със 106:86 над Маями Хийт като домакин.

"Слънцата" започнаха слабо срещата и се оказаха с 13 точки изоставане още в първата четвърт, но постепенно взеха контрол над мача и още до почивката водеха с шест точки. През втоторо полувреме Финикс продължи да отваря разлика, която в края на двубоя премина границата от 20 точки.

Крис Пол записа три откраднати топки за Сънс и излезе на пето място във вечната ранглиста на НБА по този показател. Той играе своя 16-и сезон в Лигата на извънземните и за това време се е отчел с 2311 откраднати топки, една повече от Морис Чийкс за 15 сезона от 1978 до 1993 година.

За Маями Джими Бътлър бе най-резултатен с 18 точки, а Дънкан Робинсън вкара 15.