Битката между Спортист (Своге) и Хебър не излъчи победител (видео)

Отборите на Спортист (Своге) и Хебър (Пазарджик) завършиха при резултат 1:1 в дербито от 27-ия кръг на Втора професинална лига. Гостите поведоха в резултата чрез Георги Търтов през първата част, но в началото на второто полувреме Деян Христов изравни. Двата отбора изиграха интересен мач, в който искаха победата.

С това реми Спортист запази две точки преднина пред състава на Николай Митов.

Oще в първите минути на двубоя в Своге капитанът на домакините Борислав Стойчев се разписа, но попадението му бе отменено поради засада.

В 23-ата минута "зелените" стигнаха до първия гол. Нападателят на тима Георги Търтов бе изведен сам срещу Стефано Кунчев, а атакуващият футболист успя да го преодолее, след което прати кълбото в мрежата.

Още в началните секунди на втората част Ивайло Михайлов имаше възможност да стреля към вратата на Александър Любенов, но опитът на халфа премина далеч от целта.

В 48-ата минута футболистите на Спортист (Своге) изравниха резултата. В автор на попадeнието се превърна Деян Христов, който се разписа с глава, след като засече добро центриране от корнер.

В 68-ата минута Цветелин Тонев oтправи красив удар, който обаче не попадна в мрежата на Стефано Кунчев.

До края на срещата и двата тима се опитаха да стигнат до успеха, но футболистите не успяха да се излъжат и по този начин разделиха точките.

СПОРТИСТ (СВОГЕ) - ХЕБЪР 1:1

0:1 Търтов (23)
1:1 Христов (48)

Стартови състави:

Спортист: 12. Стефано Кунчев, 80. Мартин Михайлов, 3. Борислав Стойчев, 19. Богомил Богомилов, 17. Галин Ташев, 21. Ивайло Михайлов, 22. Кристиян Кочилов, 11. Валентин Йосков, 13. Кирил Янакиев, 7. Томи Костадинов, 18. Деян Христов

Хебър: 95. Александър Любенов, 18. Цветелин Тонев, 24. Томислав Папазоов, 3. Атанас Ташолов, 29. Тодор Гочев, 14. Николай Дичев, 8. Евегени Игнатов, 98. Георги Търтов, 7. Станислав Маневски, 77. Октай Хамдиев, 99. Тодор Чаворски