Севиля превзе "Балаидос" след страхотен трилър със седем гола (видео)

Севиля излъга с 4:3 Селта на стадион "Балаидос" във Виго в изключително интересен и зрелищен мач, в който освен седемте попадения имаше и още много други любопитни моменти и пред двете врати. Двубоят бе от 30-ия кръг на Ла Лига. Жул Канде изведе гостите напред в резлутата още в 7-ата минута, но с два гола на Яго Аспас в 20-ата и 23-ата минута домакините обърнаха резултата в своя полза. В 35-ата минута Фернандо изравни, но в 43-ата Брайс Мендес с прекрасно попадение отново изведе напред галисийците. През второто полувреме играчите на Юлен Лопетеги отбелязаха два безответни гола и зарадваха треньора си с победа в неговия мач №100 начело на тима. В 60-ата минута Иван Ракитич бе точен за 3:3, а трите точки на гостите донесе аржентинецът Алехандро Гомес. Папу Гомес се появи в игра в средата на втората част и минути след влизането си на терена опъна мрежата за 4:3 в 76-ата минута.

Така Севиля "захапа" още по-здраво четвъртото място, събирайки 61 точки, с 4 по-малко от третия Барселона. Интересното е, че Севиля е само на 6 точки зад лидера Атлетико Мадрид. В същото време тимът на Лопетеги е на 14 точки пред петия Реал Сосиедад. Селта пък е на 10-а позиция с 37 точки.

В седмата минута 22-годишният френски защитник на Севиля Жул Кунде даде начало на головото шоу. Той изведе андалусийци напред в резултата с удар с глава след центриране на Маркос Акуня от корнер. Вратарят Иван Вияр успя да закачи топката, но не и да й попречи да се оплете в мрежата зад него - 0:1.

Почти веднага след гола на Кунде домакините пропиляха страхотен шанс за 1:1, но в 20-ата минута галисийци все пак изравниха резултата с гол от дузпа на Яго Аспас. Кунде извърши нарушение в наказателното поле срещу Санти Мина и Аспас бе безпощаден от бялата точка.

Само три минути по-късно тимът от Виго вече бе напред в резултата. Автор на попадението отново стана опитният Аспас. След отлично проведена контраатака от домакините Денис Суарес изведе Аспас очив очи със стража Ясин Буну и нападателят изпрати топката във вратата.

В 35-ата минута Фернандо изравни за Севиля, не и без помощта на късмета. Той опита изстрел извън наказателното поле, топката рикошира в тялото на футболист на Селта, заблуди Вияр и се озова във вратата - 2:2.

Но и това не беше всичко за първото полувреме, тъй като в 43-ата минута Брайс Мендес отбеляза много красив гол за 3:2. Денис Суарес потърси пак съм Мендес, Аспас хитро пропусна топката и тя достигна до халфа, който по блестящ начин я копна и прехвърли Буну.

Второто полувреме бе малко по-спокойно, но интересни моменти не липсваха. В 60-ата минута опитният хърватски халф Иван Ракитич изравни за Севиля - 3:3. След центриране отляво отбраната на Селта не се справи по най-добрия начин и топката отиде право в Ракитич, който от изключително удобна позиция не сбърка.

Победата на Севиля донесе Папу Гомес в 76-ата минута. Бившият иглач на Аталанта наказа грешка на защитника Джоузеф Айду, който подари топката на латиноамериканеца, а дребничкият нападател се възползва по най-добрия начин.